Reklama

Reklama

Liga ukraińska - 19. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - Worskła Połtawa 2-1 (0-0)

W starciu 19. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Dynamo zwyciężyła z Worskła 2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

W  starciu 19. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Dynamo zwyciężyła  z Worskła  2-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ibrahim Kane z Worskła. Była to 32. minuta pojedynku.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie jedenastka gospodarzy pokazała swoją wyższość. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Vitalii Buyalskyi. Asystę zanotował Nazarii Rusyn.

Reklama

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Worskła: Edinowi Šehiciowi w 53. i Vladyslavowi Kulachowi w 57. minucie.

Zawodnicy Worskła otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Ruslan Stepanyuk. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ihor Perduta.

W 65. minucie za Mikkela Duelunda wszedł Ołeksandr Karawajew. W tej samej minucie trener Worskła postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Pavela Rebenoka wszedł Najeeb Yakubu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Worskła doszło do zmiany. Artur wszedł za Ruslana Stepanyuka.

A trener Dynamo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa de Penę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Volodymyr Shepelev. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 82. minucie w jedenastce Worskła doszło do zmiany. Artem Gabelok wszedł za Davida Puclina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 90. minucie spotkania, gdy Benjamin Verbič zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Abdul Mohammed wszedł za Vitaliego Buyalskiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Sędzia nie ukarał zawodników Dynamo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Dynamo zawalczy o kolejne punkty w Dniepropetrowsku. Jej przeciwnikiem będzie SK Dnipro-1. Natomiast 1 marca Szachtar Donieck zagra z zespołem Worskła na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama