Liga ukraińska - 18. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - Szachtar Donieck 1-2 (0-0)

W meczu 18. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Zorii przegrała z Szachtarem 1-2 (0-0). Mecz na Slavutych-Arena w Zaporożu obejrzało 5 317 widzów.

18. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-14 16:00 | Stadion: Slavutych-Arena | Widzów: 5317 | Arbiter: V. Romanov
Marlos 84'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bogdana Mykhaylichenkę z Zorii, a w 12. minucie Marlosa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alana Patricka z Szachtaru, a w 50. minucie Joëla Abu z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 54. minucie spotkania, gdy Júnior Moraes zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 58. minucie kartkę otrzymał Bogdan Lednev z Zorii. W tej samej minucie Maksym Lunyov zastąpił Nazariego Rusyna.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zorii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie Bogdan Lednev wyrównał wynik meczu. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Vladyslav Kochergin.

W 64. minucie w drużynie Szachtaru doszło do zmiany. Mateus Martins wszedł za Wiktora Kowalenkę. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Júniora Moraesa z Szachtaru, a w 83. minucie Dmytra Ivanisenyę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 84. minucie spotkania, gdy Marlos strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

W 85. minucie w zespole Szachtaru doszło do zmiany. Maycon wszedł za Marcosa Antonia. Chwilę później trener Zorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Pyłyp Budkiwski, a murawę opuścił Vladyslav Kabaiev. A trener Szachtaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dentinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Júnior Moraes.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Oleksandra Tymchyka, zawodnika gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Andrij Pjatow
50′ Joël Abu Hanna
Domilson Cordeiro dos Santos
83′ Dmytro Ivanisenya
. Ismaily
90′ Oleksandr Tymchyk
Serhii Kryvtsov
Vitalii Vernydub
Mykola Matvienko
Vladyslav Kochergin
Jewhen Konoplianka
 61′ 58′ Bohdan Lednev
Wiktor Kowalenko64′
3′ Bogdan Mykhaylichenko
Alan Patrick Lourenço46′
Vladlen Yurchenko
. Marlos  84′ (k.) 12′
58′ Maksym Lunev
Marcos Antonio Silva Santos85′
87′ Vladyslav Kabaev
Bruno Ferreira Bonfim88′
87′ Pyłyp Budkiwski
Mateus Cardoso Lemos Martins64′
58′ Nazarii Rusyn
Danylo Sikan

Drużyna Zorii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Szachtaru dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Szachtaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.