Liga ukraińska - 18. kolejka Premier League: Worskła Połtawa - Karpaty Lwów 2-1 (2-1)

W spotkaniu 18. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 15 grudnia, drużyna Worskła zwyciężyła z Karpatami 2-1 (2-1). Mecz na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie obejrzało 1 117 widzów.

18. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-15 13:00 | Stadion: Stadion Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo | Widzów: 1117 | Arbiter: O. Derdo
A. Boiciuc 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Worskła wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Luizão z Worskła. Była to 20. minuta pojedynku.

Nagle to piłkarze Worskła otworzyli wynik. W 30. minucie Luizão dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zanotował Igor Perduta.

Zespół Karpat nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Alexandru Boiciuc. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Yehor Nazaryna.

Niedługo po stracie gola drużyna Worskła ponownie objęła prowadzenie. W 42. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Denys Vasin.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Na drugą połowę zespół Worskła wyszedł w zmienionym składzie, za Andriego Stryzhaka wszedł Pape N'Diaye. Także w zespole Karpat w czasie przerwy zaszły zmiany, za Artema Kozaka wszedł Abukar Mohamed. Między 50. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Rostyslav Lyakh zastąpił Yaroslava Dedę. Między 66. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Worskła postanowił wzmocnić formację obronną i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahima Kanego. Na boisko wszedł Najeeb Yakubu, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Worskła doszło do zmiany. Denys Halata wszedł za Denysa Vasina.

Vladyslav Dubinchak
84′ Ibrahim Kane
Tim Hall53′
Yevhen Martynenko
Ołeksandr Kuczer69′
51′ Ihor Perduta
Dmytro Klyots
Vadym Sapai
Artem Kozak46′
 30′ 20′ Luiz Gustavo Novaes Palhares
Ehor Nazaryna71′
Pavel Rebenok
Volodymyr Yakimets66′
74′ Oleksandr Sklyar
Alexandru Boiciuc  39′
46′ Andrii Stryzhak
Kirill Kirilenko
 42′ (k.) 90′ Denys Vasin
Oleh Veremienko
84′ Najeeb Yakubu
Oleksii Hutsulyak
46′ Pape Alioune N'Diaye
Abukar Mohamed46′ 50′
90′ Denys Galata
Roman Tolochko

Yaroslav Deda61′

Jedenastka Karpat zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Worskła, a zawodnikom gości przyznał pięć.

Zespół Worskła w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.