Liga ukraińska - 18. kolejka Premier League: FK Lviv - FK Kolos Kovalivka 3-2 (2-1)

W meczu 18. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 14 grudnia, zespół FK Lviv wygrał z FK Kolos Kovalivka 3-2 (2-1). Mecz na Stadionie Ukrajina w Lwowie obejrzało 740 widzów.

V. Lysenko 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FK Kolos Kovalivka.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartką został ukarany Oleg Ilyin, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Lviv w 13. minucie spotkania, gdy Renan zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Mykyta Tatarkov.

Zespół FK Lviv niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Vadym Paramonov. Asystę zaliczył Pavlo Orikhovskyi.

W 30. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Oleksandrowi Migunovowi z FK Kolos Kovalivka.

Szybko po stracie gola zespół FK Lviv ponownie trafił do bramki rywala. W 32. minucie Mykyta Tatarkov dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Yaroslava Bogunova, zawodnika FK Lviv. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół FK Kolos Kovalivka rozpoczął w zmienionym składzie, za Oleksandra Migunova wszedł Oleksiy Zozulya. Między 55. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie czerwoną kartkę obejrzał Bogdan Sarnavskiy, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 63. minucie José Vitor zastąpił Oleksandra Bandurę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alvaro.

W 75. minucie Vadym Milko został zmieniony przez Oleksandra Bondarenkę, a za Olega Ilyina wszedł na boisko Vladyslav Nekhtii, co miało wzmocnić zespół FK Kolos Kovalivka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renana na Nazariego Nycha oraz Alvara na Welvesa. W 88. minucie żółtą kartkę otrzymał Oleksiy Zozulya z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Volodymyr Lysenko. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Pavlo Orikhovskyi.

Zespołowi FK Kolos Kovalivka zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FK Lviv.

FK Lviv
60′ Bohdan Sarnavskyi
Yevhen Volynets
Serhii Borzenko
Maksym Maksymenko
Ihor Gonchar
Vadym Paramonov  29′
57′ Serhii Lyulka
Andrii Sakhnevich
38′ Yaroslav Bogunov
Oleh Ilyin7′ 82′
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Oleksandr Migunov30′ 46′
Rafael Sabino dos Santos
Vadym Milko75′
 13′ 78′ Renan Abner do Carmo de Oliveira
Pavlo Orikhovskyi
63′ José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos
Yevhen Smyrnyi
 32′ (k.) Mykyta Tatarkov
Volodymyr Lysenko  90′
 73′ 55′ 84′ Alvaro Luis Tavares Vieira
Árni Vilhjálmsson59′
63′ Oleksandr Bandura
Anton Yashkov
Mykola Kvasnyi
Oleksii Zozulya46′ 88′
Ruslan Zubkov
Yevhen Morozko
84′ Welves Santos Damacena
Vyacheslav Ryabov
Pedro Vitor Ferreira da Silva
Yevhen Zadoya
Maksym Khimchak
Oleksandr Bondarenko75′
78′ Nazarii Nych
Vladyslav Nekhtii82′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Lviv w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.