Liga ukraińska - 18. kolejka Premier League: FK Desna Chernihiv - Dynamo Kijów 0-1 (0-1)

15 grudnia na Stadionie im. Yuriya Haharina w Czernihowie odbyło się spotkanie 18. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Desnej i Dynamo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dynamo 1-0. Pojedynek obejrzało 5 243 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

18. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-15 13:00 | Stadion: Olimpiysʹkyy Navchalʹno-Sportyvnyy Tsentr Chernihiv | Widzów: 5243 | Arbiter: V. Kopievskiy
FK Desna Chernihiv
Dynamo Kijów
0
1
V. Tsygankov 25'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Vladyslav Ogirya, piłkarz gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Viktor Tsygankov dla jedenastki Dynamo. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 41. minucie kartkę otrzymał Vladyslav Kalitvintsev z Desnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynamo.

W 59. minucie Denys Popov został zmieniony przez Tomasza Kędziorę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dynamo doszło do zmiany. Carlos de Pena wszedł za Fran Sola.

Trener Desnej postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Andriego Dombrovskiego i na pole gry wprowadził napastnika Dmytra Khlyobasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie Oleksandr Filippov został zmieniony przez Maksyma Degtyareva, a za Vladyslava Kalitvintseva wszedł na boisko Orest Kuzyk, co miało wzmocnić drużynę Desnej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vitaliego Buyalskyego na Mykolę Shaparenkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Vitaliemu Buyalskyemu w 81. minucie i Georgiemu Bushchanowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, ale Benjamin Verbič nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. Minutę później arbiter pokazał kartkę Yukhymowi Konoplii z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Denys Popov59′
90′ Yukhym Konoplya
Artem Shabanov
Andrii Mostovyi
Vitalii Buyalskyi81′ 82′
72′ Andrii Dombrovskyi
Volodymyr Shepelev
41′ 87′ Vladyslav Kalitvintsev
Serhiej Sydorczuk
Ehor Kartushov
Viktor Tsygankov  25′
9′ Vladyslav Ogirya
Benjamin Verbič 90′ (k.)
80′ Oleksandr Filippov
Francisco Sol Ortiz67′
Ihor Lytovka
Denis Bojko
Vitalii Ermakov
Tomasz Kędziora59′
87′ Orest Kuzyk
Oleksandr Andrievskyi
Serhii Starenkyi
Carlos María de Pena Bonino67′
Artur Zapadnya
Denis Harmasz
80′ Maksym Degtyarev
Mykola Shaparenko82′
72′ Dmytro Khlyobas
Heorhii Tsitaishvili

Zespół Desnej miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Desnej dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.