Liga ukraińska - 18. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - llczywiec Mariupol 1-2 (0-0)

14 grudnia na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się spotkanie 18. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i llczywiec. Mecz zakończył się zwycięstwem llczywiec 2-1. Starcie obejrzało 254 widzów.

18. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-14 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 254 | Arbiter: O. Omelchenko
I. Putrya 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół llczywiec wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom llczywiec: Walerijowi Fedorczukowi w 2. i Sergeyowi Yavorskiemu w 12. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpika Donetsk w 49. minucie spotkania, gdy Shahab Zahedi strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Andrii Kravchuk.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Volodymyrowi Krynskiemu z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Vyacheslav Churko. Niedługo później trener Olimpika Donetsk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Maxime'a Do Couto. Na boisko wszedł Evgeny Pasich, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 69. minucie kartką został ukarany Yegor Klymenchuk, piłkarz gospodarzy. W 77. minucie Sergey Yavorskiy został zmieniony przez Sergiego Chobotenkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Vyacheslavowi Churkowi z llczywiec.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w zespole llczywiec za Dmytra Topalova wszedł Illia Putria, a w jedenastce Olimpika Donetsk Shahab Zahedi zmienił Geoffreya Charlesa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Illia Putria. Przy zdobyciu bramki pomógł Sergiy Gorbunov.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Maksyma Chekha, zawodnika llczywiec. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Fabinho wszedł za Andriego Kravchuka. A kibice llczywiec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oleksiego Kashchuka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Vyacheslav Churko.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zahedi
53′ Volodymyr Krynskyi
Yevhen Galchuk
Dmytro Grishko
Oleksii Bykov
69′ Ehor Klymenchuk
Vyacheslav Churko  53′ (k.) 79′ 90′
67′ Maxime Do Couto Teixeira
Dmytro Myshnov
90′ Andrii Kravchuk
Maksym Chekh90′
Pawło Ksionz
Walerij Fedorczuk2′
Serhii Politylo
Serhii Gorbunov
 49′ 87′ Shahab Zahedi
Dmytro Topalov87′
Herman Penkov
Artem Pospelov
Ivan Trubochkin
Serhii Chobotenko77′
90′ Fabio Alexander Freitas de Almeida
Mykyta Peterman
Demir Imeri
Anton Baidal
67′ Yevhen Pasich
Oleksii Kashchuk90′
Taras Zaviyskyi
Illia Putrya87′  89′
87′ Geoffrey Charles Chinedu
Andrii Vyskrebentsev

Piłkarze Olimpika Donetsk obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.