Liga ukraińska - 17. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FC Olimpik Donetsk 3-0 (1-0)

6 grudnia na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie odbył się mecz 17. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Szachtaru i Olimpika Donetsk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Szachtaru 3-0. Na stadionie stawiło się 2 372 widzów.

17. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-06 18:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 2372 | Arbiter: D. Bondarenko
Ismaily 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mykola Matviyenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru , strzelając gola w czwartej minucie spotkania.

W 13. minucie arbiter ukarał kartką Pawła Ksionza, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szachtaru.

Trener Olimpika Donetsk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Tarasa Zaviyskiego. Na boisko wszedł Fabinho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie Mateus Martins zastąpił Marlosa.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Gennady Pasich wszedł za Witalija Bałaszowa.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Szachtaru, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marlos. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Júnior Moraes.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Olimpika Donetsk doszło do zmiany. Geoffrey Charles wszedł za Shahaba Zahediego. Chwilę później trener Szachtaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Manor Solomon, a murawę opuścił Wiktor Kowalenko. W 88. minucie w zespole Szachtaru doszło do zmiany. Marcos Antonio wszedł za Alana Patricka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 90. minucie spotkania, gdy Ismaily zdobył trzecią bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Taison z Szachtaru oraz Sergiy Politylo z zespołu gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Dmytro Grishko
 90′ . Ismaily
Ehor Klymenchuk
Serhii Kryvtsov
Pavlo Lukyanchuk
 4′ Mykola Matvienko
Yevhen Tsymbalyuk
82′ Wiktor Kowalenko
Witalij Bałaszow72′
68′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Demir Imeri
88′ Alan Patrick Lourenço
Pawło Ksionz13′
Taras Stiepanienko
Serhii Politylo90′
90′ . Taison
Fabio Alexander Freitas de Almeida63′
68′  77′ . Marlos
Hennadii Pasich72′
88′ Marcos Antonio Silva Santos
Dramane Salou
82′ Manor Solomon
Geoffrey Charles Chinedu81′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Olimpika Donetsk przyznał dwie.