Liga ukraińska - 17. kolejka Premier League: FK Kolos Kovalivka - SK Dnipro-1 4-0 (1-0)

W spotkaniu 17. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół FK Kolos Kovalivka wysoko wygrał ze SK Dnipro-1 4-0 (1-0). Mecz na Obolon' Arena w Kyjiv obejrzało 1 798 widzów.

17. kolejka Ukraina - Premier League
2019-12-07 16:00 | Stadion: Obolon' Arena | Widzów: 1798 | Arbiter: M. Kozyryatskiy
Y. Smyrnyi 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół SK Dnipro-1 wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Kolos Kovalivka w 14. minucie spotkania, gdy Árni Vilhjálmsson zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 18. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dmytrowi Korkishce, zawodnikowi SK Dnipro-1. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Dmytro Korkishko ze SK Dnipro-1 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 18. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Kolos Kovalivka.

W 49. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Evgeniemu Volynetsowi z zespołu FK Kolos Kovalivka.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Árni Vilhjálmsson z FK Kolos Kovalivka.

Prawie natychmiast Oleg Ilyin wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Kolos Kovalivka, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Árni Vilhjálmsson.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Vadymowi Milce z FK Kolos Kovalivka. W 63. minucie za Stanislava Kulisha wszedł Vladyslav Supriaha. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yevhena Smyrnyiego z FK Kolos Kovalivka, a w 74. minucie Vladyslava Shapovala z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Kolos Kovalivka w 78. minucie spotkania, gdy Yevhen Smyrnyi strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Oleg Ilyin.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yurego Vakulko, zawodnika SK Dnipro-1. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

SK Dnipro-1
49′ Yevhen Volynets
Maksym Lopyrenok
 57′ Oleh Ilyin
Vladyslav Shapoval74′
Oleksandr Migunov
Serhii Buletsa69′
60′ Vadym Milko
Ihor Kogut
Pavlo Orikhovskyi
Dmytro Korkishko18′ 40′
 78′ 66′ 85′ Yevhen Smyrnyi
Serhiy Krawczenko64′
83′ Volodymyr Lysenko
Yurii Vakulko89′
 14′ (k.), 52′ 79′ Árni Vilhjálmsson
Aleksandre Kobakhidze
79′ Yevhen Morozko
Oleksandr Nazarenko69′
Vyacheslav Ryabov
Ihor Zagalskyi
83′ Oleksandr Bondarenko
Oleksii Chychykov64′
85′ Vladyslav Nekhtii
Vladyslav Supryaha63′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom SK Dnipro-1, natomiast zawodnikom FK Kolos Kovalivka przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.