Liga ukraińska - 17. kolejka Premier League: FC Oleksandria - Worskła Połtawa 3-0 (0-0)

7 grudnia na KSK Nika w Aleksandrii odbyło się spotkanie 17. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Oleksandrii i Worskła. Mecz zakończył się zwycięstwem Oleksandrii 3-0. Na stadionie zasiadło 911 widzów.

K. Kovalets 75',85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Oleksandrii wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Pawłowi Paszajewowi z zespołu gospodarzy. Była to 17. minuta starcia.

W 27. minucie za Evgena Banadę wszedł Kyrylo Kovalets. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denysa Vasina z Worskła, a w 54. minucie Wałerija Łuczkewicza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oleksandrii w 59. minucie spotkania, gdy Andriy Zaporozhan strzelił z karnego pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Worskła: Yuremu Kolomoetsowi w 62. i Arturowi w 67. minucie.

W 70. minucie w jedenastce Worskła doszło do zmiany. Ibrahim Kane wszedł za Artura.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Oleksandrii, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu drugiego gola dla zespołu gospodarzy strzelił Kyrylo Kovalets. Asystę zaliczył Wałerij Łuczkewicz.

W 77. minucie w drużynie Worskła doszło do zmiany. Dmytro Kravchenko wszedł za Oleksandra Sklyara. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Pape N'Diaye z Worskła.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kyrylo Kovalets z Oleksandrii. Przy zdobyciu bramki asystował Dmytro Grechyszkin.

W 86. minucie w jedenastce Worskła doszło do zmiany. Zurab Ochihava wszedł za Luizão. Chwilę później trener Oleksandrii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Kyryla Kovaletsa. Na boisko wszedł João Teixeira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W samej końcówce starcia kartką został ukarany Zurab Ochihava, zawodnik Worskła.

W 90. minucie w drużynie Oleksandrii doszło do zmiany. Vasyl Grytsuk wszedł za Dmytra Grechyszkina. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Volodymyr Chesnakov
54′ Wałerij Łuczkewicz
Ihor Perduta
Denys Miroshnichenko
Vadym Sapai
17′ Pawło Paszajew
Pape Alioune N'Diaye83′
27′ Yevhen Banada
Luiz Gustavo Novaes Palhares86′
90′ Dmytro Grechyszkin
Pavel Rebenok
Maksym Tretyakov
Oleksandr Sklyar77′
 59′ (k.) Andrii Zaporozhan
Yevhen Martynenko
90′ Vasyl Grytsuk
Zurab Ochihava86′ 89′
27′  75′, 85′ 87′ Kyrylo Kovalets
Dmytro Kravchenko77′
87′ João Tiago Silva Teixeira
Todor Petrović
Maksym Zaderaka

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Worskła pokazał pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.