Liga ukraińska - 16. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - Karpaty Lwów 2-0 (0-0)

30 listopada na Slavutych-Arena w Zaporożu odbyło się starcie 16. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Zorii i Karpat. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zorii 2-0. Pojedynek obejrzało 1 675 widzów.

N. Rusyn 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Zorii wygrała aż 14 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut drużyna Zorii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Karpat była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zorii w 54. minucie spotkania, gdy Vitali Vernydub zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Vladlen Yurchenko.

Między 56. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Trener Karpat postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Hisham Layous, a murawę opuścił Yaroslav Deda. W 66. minucie kartkę obejrzał Joël Abu z drużyny gospodarzy.

W 75. minucie za Marvina Santosa wszedł Volodymyr Yakimets. A kibice Zorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maksyma Lunyova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Vladyslav Kabaiev. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. W 78. minucie Oleh Veremiienko został zmieniony przez Oleksiego Hutsuliaka, co miało wzmocnić jedenastkę Karpat. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladlena Yurchenkę na Dmytra Chomczenowskiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Nazariy Rusyn. Asystę przy golu zaliczył Vladyslav Kochergin.

W 88. minucie w drużynie Zorii doszło do zmiany. Yevgen Cheberko wszedł za Vitalego Vernyduba. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Oleh Kudryk
66′ Joël Abu Hanna
Ołeksandr Kuczer
Dmytro Ivanisenya
Marvin Martins Santos Da Graca56′ 75′
58′ Oleksandr Tymchyk
Serhii Vakulenko
 54′ 88′ Vitalii Vernydub
Oleh Veremienko78′
Vladyslav Kochergin
Francisco Di Franco
63′ Bohdan Lednev
Dmytro Klyots
Bogdan Mykhaylichenko
Ehor Nazaryna
79′ Vladlen Yurchenko
Yaroslav Deda59′ 63′
 87′ Nazarii Rusyn
Alexandru Boiciuc
77′ Vladyslav Kabaev
Rostyslav Lyakh
Nikola Vasilj
Andrii Artym
Levan Arveladze
Oleksii Hutsulyak78′
88′ Yevgen Cheberko
Artem Kozak
79′ Dmytro Chomczenowski
Frane Vojković
Artem Gromov
Volodymyr Yakimets75′
Pyłyp Budkiwski
Hisham Layous63′
77′ Maksym Lunev

Zespół Zorii był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Zorii otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.