Liga ukraińska - 15. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - FK Lviv 4-1 (1-1)

W starciu 15. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Szachtaru wygrała z FK Lviv 4-1 (1-1). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 2 458 widzów.

15. kolejka Ukraina - Premier League
2019-11-22 18:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 2458 | Arbiter: D. Kryvushkin
M. Tatarkov 25'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Szachtaru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Júnior Moraes. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sergiy Bolbat.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antona Bratkova z FK Lviv, a w 24. minucie Tarasa Stiepanienko z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 25. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mykyta Tatarkov. Asystę przy golu zanotował Anton Bratkov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Szachtaru wyszła w zmienionym składzie, za Tarasa Stiepanienko wszedł Dentinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 53. minucie spotkania, gdy Júnior Moraes zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Ismaily.

W 70. minucie kartkę dostał Oleksandr Bandura z FK Lviv. Chwilę później trener Szachtaru postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jewhena Konopliankę. Na boisko wszedł Wiktor Kowalenko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie José Vitor został zmieniony przez Alvara.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Rafael, piłkarz FK Lviv.

W 77. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Júnior Moraes z Szachtaru. W 78. minucie kartkę obejrzał Júnior Moraes z jedenastki gospodarzy.

Trener FK Lviv wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yaroslava Bogunova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Pedro Vitor. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Szachtaru doszło do zmiany. Maycon wszedł za Marcosa Antonia.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 85. minucie wynik ustalił Alan Patrick. Bramka padła po podaniu Dentinha.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alvara z FK Lviv, a w 88. minucie Alana Patricka z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Lviv doszło do zmiany. Filipe wszedł za Shinę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Vladyslav Pryymak
71′ Jewhen Konoplianka
Pedro Vitor Ferreira da Silva79′
Mateus Cardoso Lemos Martins
Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
 85′ 88′ Alan Patrick Lourenço
Rafael Sabino dos Santos76′
81′ Marcos Antonio Silva Santos
Rojerio Alves dos Santos86′
24′ 46′ Taras Stiepanienko
José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos71′
 11′, 53′, 77′ (k.) 78′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Serhii Lyulka
81′ Maycon de Andrade Barberan
Ruslan Zubkov
46′ Bruno Ferreira Bonfim
Yaroslav Bogunov79′
71′ Wiktor Kowalenko
Filipe Pachtmann86′
Andrii Boryachuk
Alvaro Luis Tavares Vieira71′ 86′

Zespół Szachtaru był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Szachtaru otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.