Liga ukraińska - 14. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 1-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 10 listopada, zespół Szachtaru wygrał z Dynamo 1-0 (1-0). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 21 907 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

14. kolejka Ukraina - Premier League
2019-11-10 16:00 | Stadion: Oblasny SportKomplex Metalist | Widzów: 21907 | Arbiter: M. Balakin
Szachtar Donieck
Dynamo Kijów
1
0
S. Kryvtsov 18'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Denysowi Popovowi w 8. i Artemowi Shabanovowi w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 18. minucie spotkania, gdy Sergiy Krivtsov zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Mateus Martins.

W 31. minucie za Júniora Moraesa wszedł Dentinho. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Szachtaru.

Między 49. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Taison, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Heorhii Bushchan
65′ Domilson Cordeiro dos Santos
Ołeksandr Karawajew
. Ismaily
Tomasz Kędziora
 18′ Serhii Kryvtsov
Vitalii Mykolenko55′ 59′
Mykola Matvienko
Denys Popov8′
60′ Wiktor Kowalenko
Artem Shabanov16′
88′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Mykola Shaparenko
90′ Marcos Antonio Silva Santos
Volodymyr Shepelev68′
Taras Stiepanienko
Viktor Tsygankov
82′ . Taison
Benjamin Verbič
31′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Gerson Leal Rodrigues Gouveia49′ 62′
Oleksii Shevchenko
Ruslan Neshcheret
Davit Khocholava
Tamas Kadar
88′ Serhii Bolbat
Vitalii Buyalskyi59′
90′ Maycon de Andrade Barberan
Carlos María de Pena Bonino
31′ 63′ Bruno Ferreira Bonfim
Denis Harmasz68′
. Marlos
Artem Besedin62′
Andrii Boryachuk
Francisco Sol Ortiz

Wyjątkowa nieporadność napastników Dynamo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.