Liga ukraińska - 14. kolejka Premier League: Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 1-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 10 listopada, zespół Szachtaru wygrał z Dynamo 1-0 (1-0). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 21 907 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

W  pojedynku 14. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 10 listopada, zespół Szachtaru wygrał  z Dynamo  1-0 (1-0). Mecz na Oblasny Sportkomplex Metalist w Charkowie obejrzało 21 907 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Denysowi Popovowi w 8. i Artemowi Shabanovowi w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 18. minucie spotkania, gdy Sergiy Krivtsov zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Mateus Martins.

W 31. minucie za Júniora Moraesa wszedł Dentinho. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Szachtaru.

Między 49. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Taison, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W drugiej połowie nie padły gole.

Wyjątkowa nieporadność napastników Dynamo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 22 listopada drużyna Szachtaru będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Lviv. Natomiast 24 listopada llczywiec Mariupol zagra z zespołem Dynamo na jego terenie.