Liga ukraińska - 13. kolejka Premier League: Worskła Połtawa - FK Desna Chernihiv 0-1 (0-0)

2 listopada na Stadionie Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo w Połtawie odbył się pojedynek 13. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Worskła i Desnej. Mecz zakończył się zwycięstwem Desnej 1-0. Starcie obejrzało 2 005 widzów.

13. kolejka Ukraina - Premier League
2019-11-02 13:00 | Stadion: Stadion Vorskla im. Oleksiya Butov'skogo | Widzów: 2005 | Arbiter: D. Kutakov
Worskła Połtawa
FK Desna Chernihiv
0
1
M. Imerekov 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Worskła wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 41. minucie sędzia ukarał kartką Todora Petrovicia, piłkarza gospodarzy.

Na drugą połowę zespół Worskła wyszedł w zmienionym składzie, za Artema Gabeloka wszedł Dmytro Kravchenko. Także drużyna Desnej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artura Zapadnyę wszedł Andriy Mostovyi. W 63. minucie kartkę dostał Volodymyr Chesnakov z jedenastki gospodarzy.

W 66. minucie Todor Petrović został zmieniony przez Oleksandra Sklyara. W 68. minucie kartkę obejrzał Maksym Degtyarev z Desnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Desnej doszło do zmiany. Oleksandr Filippov wszedł za Maksyma Degtyareva.

Jedyną bramkę meczu dla Desnej zdobył Maksym Imerekov w 76. minucie. Trener Desnej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Egora Kartushova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dmytro Khlyobas.

Po chwili trener Worskła postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Pavel Rebenok, a murawę opuścił Najeeb Yakubu.

Yevhen Past
63′ Volodymyr Chesnakov
Andrij Bohdanow
84′ Najeeb Yakubu
Artem Favorov
46′ Artem Gabelok
Vladyslav Kalitvintsev
Luiz Gustavo Novaes Palhares
Vladyslav Ogirya
41′ 66′ Todor Petrović
Andrii Mostovyi46′
46′ Dmytro Kravchenko
Vitaliy Pryndeta
84′ Pavel Rebenok
Ehor Kartushov83′
66′ Oleksandr Sklyar
Serhii Starenkyi
Andrii Stryzhak
Oleksandr Filippov73′

Zespół Worskła miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.