Liga ukraińska - 13. kolejka Premier League: Karpaty Lwów - Szachtar Donieck 0-3 (0-1)

2 listopada na Stadionie Ukrajina w Lwowie odbył się mecz 13. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Karpat i Szachtaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Szachtaru 3-0. Spotkanie obejrzało 5 123 widzów.

13. kolejka Ukraina - Premier League
2019-11-02 13:00 | Stadion: Stadion Ukrajina | Widzów: 5123 | Arbiter: I. Paskhal
Tetê 65'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Andriy Boryachuk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szachtaru.

Drugą połowę jedenastka Karpat rozpoczęła w zmienionym składzie, za Oleha Veremiienkę wszedł Yaroslav Deda. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Cristian Ponde z drużyny gospodarzy. Była to 51. minuta starcia.

W 53. minucie Manor Solomon zastąpił Sergiego Bolbata. W 55. minucie w zespole Szachtaru doszło do zmiany. Wiktor Kowalenko wszedł za Tarasa Stiepanienko.

Jedenastka Karpat ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 0-2 podwyższył Wiktor Kowalenko. Przy strzeleniu gola pomagał Mateus Martins.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Szachtaru w 65. minucie spotkania, gdy Mateus Martins zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener Karpat postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Frane Vojković, a murawę opuścił Dmytro Klots.

W tej samej minucie w drużynie Karpat doszło do zmiany. Alexandru Boiciuc wszedł za Cristiana Pondego. W tej samej minucie trener Szachtaru postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Andriego Boryachuka. Na boisko wszedł Danylo Sikan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Manor Solomon53′
46′ Oleh Veremienko
Marcos Robson Cipriano
Francisco Di Franco
Bruno Ferreira Bonfim
67′ Dmytro Klyots
Mateus Cardoso Lemos Martins  65′
Ehor Nazaryna
Marcos Antonio Silva Santos
51′ 67′ Cristian Ioan Ponde
Taras Stiepanienko55′
João Diogo Jennings
Andrii Boryachuk  10′ 67′
Andrii Artym
Anatolii Trubin
67′ Frane Vojković
Mykola Matvienko
Volodymyr Yakimets
Serhii Bolbat53′
67′ Alexandru Boiciuc
Wiktor Kowalenko55′  58′
46′ Yaroslav Deda
. Taison
Hisham Layous
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Melvyn Lorenzen
Danylo Sikan67′

Zespół Szachtaru był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Szachtaru żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.