Liga ukraińska - 12. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - Karpaty Lwów 1-1 (0-0)

27 października na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się pojedynek 12. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynamo i Karpat. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 5 085 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

12. kolejka Ukraina - Premier League
2019-10-27 16:00 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 5085 | Arbiter: D. Kryvushkin
Dynamo Kijów
Karpaty Lwów
1
1
B. Verbič 49'
A. Shabanov 85' (samob.)

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Serhiejowi Sydorczukowi z Dynamo. Była to 39. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Dynamo rozpoczął w zmienionym składzie, za Frana Sola, Gersona Rodriguesa weszli Artem Besedin, Benjamin Verbič. Także w zespole Karpat w czasie przerwy zaszły zmiany, za Melvyna Lorenzena wszedł Oleksiy Hutsuliak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 49. minucie spotkania, gdy Benjamin Verbič strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Viktor Tsygankov.

W 65. minucie kartkę dostał Denys Popov, piłkarz Dynamo. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Karpat doszło do zmiany. Cristian Ponde wszedł za Rostyslava Lyakha. W 79. minucie Denis Harmasz został zastąpiony przez Volodymyra Shepeleva.

W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Franciscowi Di Franco z jedenastki gości. Trener Karpat postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Dmytra Klotsa i na pole gry wprowadził napastnika Alexandru Boiciuca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Dynamo Artem Shabanov. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Timowi Hallowi i Mykoli Shaparence.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tim Hall90′
65′ Denys Popov
Marvin Martins Santos Da Graca
85′ (samob.) Artem Shabanov
Serhii Vakulenko
79′ Denis Harmasz
Oleh Veremienko
Ołeksandr Karawajew
Francisco Di Franco81′
90′ Mykola Shaparenko
Dmytro Klyots83′
39′ Serhiej Sydorczuk
Ehor Nazaryna
Viktor Tsygankov
Melvyn Lorenzen46′
46′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Rostyslav Lyakh73′
46′ Francisco Sol Ortiz
Roman Tolochko
79′ Volodymyr Shepelev
Volodymyr Yakimets
Heorhii Tsitaishvili
Alexandru Boiciuc83′
46′  49′ Benjamin Verbič
Hisham Layous
46′ Artem Besedin
Cristian Ioan Ponde73′

Wyraźna przewaga drużyny Dynamo nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona aż 14 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Karpat pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.