Liga ukraińska - 11. kolejka Premier League: llczywiec Mariupol - SK Dnipro-1 1-0 (0-0)

20 października na Stadionie im. Volodymyra Boyka w Mariupolu odbyło się starcie 11. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami llczywiec i SK Dnipro-1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem llczywiec 1-0. Pojedynek obejrzało 3 214 widzów.

11. kolejka Ukraina - Premier League
2019-10-20 13:00 | Stadion: Stadion im. Volodymyra Boyka | Widzów: 3214 | Arbiter: S. Boyko
llczywiec Mariupol
SK Dnipro-1
1
0
V. Fedorchuk 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki llczywiec.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę dostał Oleksandr Snizhko, zawodnik SK Dnipro-1.

W 33. minucie za Oleksiego Chychykova wszedł Dmytro Korkishko. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Sergiemu Chobotence z llczywiec. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka SK Dnipro-1 wyszła w zmienionym składzie, za Oleksandra Snizhkę wszedł Arseniy Batagov. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Igora Kyryukhantseva, piłkarza gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener llczywiec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Vyacheslava Churka. Na boisko wszedł Illia Putria, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Papa Gueye został zmieniony przez Maksyma Lopyrionoka, co miało wzmocnić zespół SK Dnipro-1. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Kyryukhantseva na Pavla Polehenkę.

Jedyną bramkę meczu dla llczywiec zdobył Walerij Fedorczuk w 82. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dmytro Myshnov.

W 86. minucie w drużynie llczywiec doszło do zmiany. Maksym Chekh wszedł za Dmytra Topalova. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Igorowi Tyszczence z zespołu gospodarzy.

Valerii Yurchuk
45′ Serhii Chobotenko
Papa Gueye74′
Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
Serhii Loginov
48′ 80′ Ihor Kyryukhantsev
Oleksandr Safronov
74′ Vyacheslav Churko
Vladyslav Shapoval
86′ Dmytro Topalov
Ihor Kogut
 82′ Walerij Fedorczuk
Vladyslav Supryaha
88′ Igor Tyszczenko
Yurii Romanyuk
80′ Pavlo Polehenko
Arsenii Batagov46′
86′ Maksym Chekh
Serhii Buletsa
Oleksii Kashchuk
Dmytro Korkishko33′
74′ Illia Putrya
Stanislav Kulish

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom SK Dnipro-1 pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.