Liga ukraińska - 11. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - Worskła Połtawa 2-0 (0-0)

20 października na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się spotkanie 11. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i Worskła. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpika Donetsk 2-0. Na stadionie zasiadło 329 widzów.

11. kolejka Ukraina - Premier League
2019-10-20 18:30 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 329 | Arbiter: O. Derdo
FC Olimpik Donetsk
Worskła Połtawa
2
0
M. Teixeira 67'
P. Lukyanchuk 75'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Olimpika Donetsk wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Vadimowi Sapaiemu z Worskła. Była to 22. minuta pojedynku.

W 61. minucie za Fabinha wszedł Andrii Kravchuk. W tej samej minucie trener Olimpika Donetsk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Demira Imeriego. Na boisko wszedł Witalij Bałaszow, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpika Donetsk w 67. minucie spotkania, gdy Maxime Do Couto strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Roman Vantukh.

W 69. minucie w jedenastce Worskła doszło do zmiany. Artem Gabelok wszedł za Luizão. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Artem Chelyadin z zespołu gości.

Niedługo później Pavlo Lukyanchuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpika Donetsk, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Sergiy Politylo.

W 83. minucie Matar Dieye został zmieniony przez Shahaba Zahediego, co miało wzmocnić jedenastkę Olimpika Donetsk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artema Chelyadina na Oleksandra Sklyara. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Shahabowi Zahediemu, piłkarzowi Olimpika Donetsk. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Volodymyr Baenko
 75′ Pavlo Lukyanchuk
Volodymyr Chesnakov
Yevhen Tsymbalyuk
Maksym Melnychuk
Roman Vantukh
Vadym Sapai22′
 67′ Maxime Do Couto Teixeira
Artem Chelyadin71′ 90′
61′ Fabio Alexander Freitas de Almeida
Luiz Gustavo Novaes Palhares69′
61′ Demir Imeri
Andrii Stryzhak
Yevhen Pasich
Yurii Kolomoets
Serhii Politylo
Yurii Kozyrenko
83′ Matar Dieye
Denys Taraduda
61′ Witalij Bałaszow
Najeeb Yakubu
61′ Andrii Kravchuk
Artem Gabelok69′
Dramane Salou
Pape Alioune N'Diaye
83′ 89′ Shahab Zahedi
Oleksandr Sklyar90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Worskła pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Worskła w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.