Liga ukraińska - 11. kolejka Premier League: Dynamo Kijów - FC Oleksandria 1-0 (1-0)

W pojedynku 11. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 20 października, zespół Dynamo zwyciężył z Oleksandrią 1-0 (1-0). Mecz na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie obejrzało 16 447 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę występującego w Dynamo.

11. kolejka Ukraina - Premier League
2019-10-20 16:00 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 16447 | Arbiter: M. Balakin
Dynamo Kijów
FC Oleksandria
1
0
V. Mykolenko 32'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Denisowi Bezborodce z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Vitalii Mykolenko dla zespołu Dynamo. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Carlos de Pena.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dynamo: Viktorowi Tsygankovowi w 37. i Carlosowi de Penie w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynamo.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Denysa Popova, piłkarza Dynamo. W 61. minucie Denis Bezborodko został zastąpiony przez Dmytra Shastala.

Chwilę później trener Oleksandrii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Artem Sitalo, a murawę opuścił Wałerij Łuczkewicz. Chwilę później trener Dynamo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Harmasza. Na boisko wszedł Benjamin Verbič, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Maksym Tretyakov został zmieniony przez Maksyma Zaderakę, co miało wzmocnić jedenastkę Oleksandrii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frana Sola na Gersona Rodriguesa oraz Carlosa de Penę na Ołeksandra Karawajewa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oleksandria: Maksymowi Zaderace w 87. i Glibowi Bukhalowi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Hlib Bukhal90′
 32′ Vitalii Mykolenko
Kaspars Dubra
50′ Denys Popov
Wałerij Łuczkewicz66′
Artem Shabanov
Denys Miroshnichenko
Vitalii Buyalskyi
Pawło Paszajew
40′ 90′ Carlos María de Pena Bonino
Yevhen Banada
68′ Denis Harmasz
Dmytro Grechyszkin
Serhiej Sydorczuk
Kyrylo Kovalets
37′ Viktor Tsygankov
Maksym Tretyakov80′
81′ Francisco Sol Ortiz
Denys Bezborodko25′ 61′
Vladyslav Kucheruk
Oleh Bilyk
90′ Ołeksandr Karawajew
Maksym Zaderaka80′ 87′
68′ Benjamin Verbič
Andrii Zaporozhan
81′ Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Artem Sitalo66′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Dynamo, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.