Liga ukraińska - 10. kolejka Premier League: Zoria Ługańsk - FK Desna Chernihiv 1-1 (0-1)

19 lipca na Slavutych-Arena w Zaporożu odbyło się starcie 10. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Zorii i Desnej. Mecz zakończył się remisem 1-1.

P. Budkiwski 20'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Zorii wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pyłypa Budkiwskiego z Desnej, a w dziewiątej minucie Bohdana Mykhailichenkę z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie zawodnicy Desnej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Pyłyp Budkiwski. Bramka padła po podaniu Yukhyma Konopli.

Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Desnej.

Trener Zorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artema Gromova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maksym Lunev. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 53. minucie za Levana Arveladzego wszedł Andrii Dombrovskyi.

W tej samej minucie w drużynie Desnej doszło do zmiany. Vitalii Ermakov wszedł za Joonasa Tamma.

Piłkarze Zorii w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dmytro Chomczenowski. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vladyslav Kochergin.

W 56. minucie Artem Gromov został zmieniony przez Vitaliego Vernyduba, a za Joëla Abu wszedł na boisko Yevhen Cheberko, co miało wzmocnić zespół Zorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yukhyma Konoplyę na Oresta Kuzyka. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksyma Imerekova z Desnej, a w 65. minucie Vladyslava Kochergina z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Desnej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Ehor Kartushov, a murawę opuścił Andrii Mostovyi.

W 84. minucie Vladyslav Ogirya został zmieniony przez Dmytra Khlyobasa, co miało wzmocnić jedenastkę Desnej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladyslava Kabaeva na Lovra Cveka oraz Vladlena Yurchenkę na Mihaila Perovicia. W doliczonej piątej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Mikitę Szewczenkę, zawodnika gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Budkiwski
90′ Mikita Szewczenko
Yevhen Past
78′ Joël Abu Hanna
Yukhym Konoplya78′
 53′ Dmytro Chomczenowski
Andrii Mostovyi78′
65′ Vladyslav Kochergin
Joonas Tamm45′ 53′
9′ Bogdan Mykhaylichenko
Levan Arveladze30′ 53′
87′ Vladlen Yurchenko
Vladyslav Ogirya37′ 84′
87′ Vladyslav Kabaev
Oleksandr Filippov
46′ Maksym Lunev
Pyłyp Budkiwski  20′ 1′
Dmytro Matsapura
Ihor Lytovka
56′ Vitalii Vernydub
Vitalii Ermakov53′
78′ Yevgen Cheberko
Andrii Dombrovskyi53′
Andrejs Ciganiks
Vladyslav Kalitvintsev
87′ Lovro Cvek
Ehor Kartushov78′
46′ 56′ Artem Gromov
Orest Kuzyk78′
Mikita Kamenjuka
Serhii Starenkyi
Dmytro Piddubnyi
Artur Zapadnya
87′ Mihailo Perović
Dmytro Khlyobas84′

Piłkarze Zorii obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.