Liga ukraińska - 10. kolejka Premier League: SK Dnipro-1 - Worskła Połtawa 3-0 (2-0)

W spotkaniu 10. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 19 lipca, drużyna SK Dnipro-1 zwyciężyła z Worskła 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Dnipro Arena w Dniepropetrowsku.

O. Chobłenko 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka SK Dnipro-1 wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SK Dnipro-1: Serhiemu Loginovowi w 8. i Serhiemu Buletsie w 23. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SK Dnipro-1 w 25. minucie spotkania, gdy Vladyslav Supryaha strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Ołeksij Chobłenko.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SK Dnipro-1, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Vladyslav Supryaha po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Andrii Tsurikov.

Na drugą połowę jedenastka SK Dnipro-1 wyszła w zmienionym składzie, za Oleksandra Svatoka, Serhiego Loginova weszli Serhiy Krawczenko, Maksym Lopyrenok. Także zespół Worskła wyszedł w zmienionym składzie, za Artema Bilyiego, Oleha Vlasova weszli Valerii Dubko, Denys Galata.

Niedługo później Ołeksij Chobłenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców SK Dnipro-1, strzelając kolejnego gola w 50. minucie meczu. W 55. minucie Yurii Kozyrenko został zastąpiony przez Radiona Posevkina.

Kibice SK Dnipro-1 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oleksandra Nazarenkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ołeksij Chobłenko. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Oleksandr Nazarenko ze SK Dnipro-1. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Artem Bilyi46′
8′ 46′ Serhii Loginov
Taras Dmytruk
46′ Oleksandr Svatok
Maksym Melnychuk83′
62′ Andrii Tsurikov
Yevhen Pavliuk
Arsenii Batagov
Najeeb Yakubu
23′ 69′ Serhii Buletsa
Illia Hadzhuk
Francisco Di Franco
Daniil Semilet87′
Ehor Yarmolyuk
Oleh Vlasov46′
 25′, 40′ Vladyslav Supryaha
Danylo Kravchuk
 50′ 69′ Ołeksij Chobłenko
Yurii Kozyrenko55′
Andrii Klishchuk
Kyrylo Fesyun
46′ Maksym Lopyrenok
Bohdan Chuev
62′ Wołodymyr Polowyj
Valerii Dubko46′
Ihor Kogut
Yan Kostenko87′
Dmytro Korkishko
Ehor Kutsenko
46′ Serhiy Krawczenko
Artem Kulakovskyi83′
69′ 90′ Oleksandr Nazarenko
Radion Posevkin55′
69′ Griffin Sabatini
Denys Galata46′
Yurii Vakulko

Jedenastka SK Dnipro-1 była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Worskła była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników Worskła żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.