Liga ukraińska - 10. kolejka Premier League: FC Oleksandria - Szachtar Donieck 2-2 (0-2)

W meczu 10. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 19 lipca, drużyna Oleksandrii zremisowała z Szachtarem 2-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na KSK Nika w Aleksandrii.

M. Solomon 32'

Jedenastka Oleksandrii od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danylowi Sikanowi z Szachtaru. Była to 21. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 23. minucie spotkania, gdy Tetê strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Manor Solomon.

Drużyna Oleksandrii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Manor Solomon.

W 44. minucie w zespole Oleksandrii doszło do zmiany. Yevhen Banada wszedł za Artema Gordienkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Oleksandrii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksyma Zaderakę, Vladyslava Baboglę weszli Denys Miroshnichenko, Hlib Bukhal. W 58. minucie kartkę dostał Denys Bezborodko, piłkarz Oleksandrii.

W 61. minucie za Danyla Sikana wszedł Fernando. W 68. minucie w zespole Oleksandrii doszło do zmiany. Oleksii Dovgyi wszedł za Dmytra Grechyszkina. Po chwili trener Szachtaru postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcosa Cipriana wszedł Vitão, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Szachtaru nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Szachtar: Dentinhowi w 83. i Mykhailowi Mudrykowi w 85. minucie.

Zawodnicy Oleksandrii w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Oleksii Dovgyi. Asystę przy bramce zanotował Yevhen Banada.

Zespół Szachtaru krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Yevhen Banada. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Anatolii Trubin
46′ Vladyslav Baboglo
Valerii Bondar
Kaspars Dubra
Mykola Matvienko
44′ Artem Gordienko
Serhii Bolbat74′
Wałerij Łuczkewicz
Artem Bondarenko74′
Tymur Stetskov
Marcos Robson Cipriano74′
68′ Dmytro Grechyszkin
Mateus Cardoso Lemos Martins  23′
Kyrylo Kovalets
Oleksandr Pikhalyonok
Maksym Tretyakov
Marcos Antonio Silva Santos
46′ Maksym Zaderaka
Manor Solomon  32′ 82′
58′ 83′ Denys Bezborodko
Danylo Sikan21′ 61′
Oleh Bilyk
Yevhen Grytsenko
46′ Hlib Bukhal
Vitor Eduardo da Silva Matos74′
46′ Denys Miroshnichenko
Maycon de Andrade Barberan
Anton Shendrik
Fernando Dos Santos Pedro61′
44′  90′ Yevhen Banada
Bruno Ferreira Bonfim82′ 83′
68′  89′ Oleksii Dovgyi
Mykhailo Mudryk74′ 85′
Vasyl Grytsuk
Vladyslav Vakula74′
83′ Bohdan Myshenko

Denys Ustymenko

Przewaga drużyny Szachtaru w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Oleksandrii, a zawodnikom gości przyznał trzy.