Liga ukraińska - 10. kolejka Premier League: Arsenal Kijów - Karpaty Lwów 2-3 (1-3)

W starciu 10. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 29 maja, drużyna Arsenalu przegrała z Karpatami 2-3 (1-3). Mecz na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie obejrzało 433 widzów.

10. kolejka Ukraina - Premier League
2019-05-29 16:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 433 | Arbiter: Y. Kozyk
D. Miroshnichenko 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Arsenalu wygrał aż dziewięć razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Oleksandr Kovpak dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zaliczył Pavlo Orikhovskyi.

Trener Arsenalu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jabę Lipartię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Oleksandr Kovpak. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 16. minucie kartką został ukarany Oleksiy Kovtun, zawodnik gości.

Piłkarze Karpat otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Andriy Nesterov. Sytuację bramkową stworzył Martin Hongla.

Niedługo po stracie bramki drużyna gości objęła prowadzenie. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Sergiy Myakushko. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 32. minucie w zespole Arsenalu doszło do zmiany. Denys Yanakov wszedł za Dmytra Bashlaya. W 36. minucie za Andriego Nesterova wszedł Artem Fedecki. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Dmytro Klots z drużyny gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry skutecznym uderzeniem popisał się Denys Miroshnichenko.

Drugą połowę jedenastka Arsenalu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sergiego Vakulenkę wszedł Gegham Kadimjan. Między 47. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Karpat postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Roman Debelko, a murawę opuścił Francisco Di Franco. W 82. minucie kartkę otrzymał Denys Yanakov z Arsenalu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Artur Avagimian. Przy strzeleniu gola pomagał Jaba Lipartia.

Minutę później w zespole Karpat doszło do zmiany. Andrіy Busko wszedł za Sergiego Myakushkę. Jedenastce Arsenalu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Karpat.

Maksym Kuchynsky
32′ Dmytro Baszłaj
Papa Gueye
Vladyslav Dubinchak
Oleksiy Kovtun16′
Danylo Sagutkin
Denys Miroshnichenko  45′
46′ Serhii Vakulenko
Andrii Nesterov  18′ 36′
Maksym Zhychykov
Francisco Di Franco80′
 90′ Artur Avagimian
Martin Hongla
Andrii Dombrovskyi
Oleksii Hutsulyak
Vladyslav Kalitvintsev
Dmytro Klyots44′
47′ Pavlo Orikhovskyi
Serhii Myakushko  20′ (k.) 90′
 4′ 11′ Oleksandr Kovpak
Cristian Ioan Ponde69′
Dmytro Ivanov
Herman Penkov
Ołeksandr Osman
Andrii Busko90′
11′ Jaba Lipartia
Artem Fedecki36′ 76′
Sergiy Semenyuk
Adi Mehremić
46′ Gegham Kadimjan
Alan Kevin Méndez Olivera
Gaëtan Michel Yann Kouakou
Roman Tolochko
32′ 82′ Denys Yanakov
Roman Debelko80′

Zespół Karpat zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Arsenalu, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.