1. kolejka Premier League: FK Lviv - llczywiec Mariupol 2-3 (1-0)

W starciu 1. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół FK Lviv przegrał z llczywiec 2-3 (1-0). Mecz na Stadionie Ukrajina w Lwowie obejrzało 1 200 widzów.

1. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-03 18:30 | Stadion: Stadion Ukrajina | Widzów: 1200 | Arbiter: M. Balakin
A. Boryachuk 70'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół FK Lviv wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alvara z FK Lviv, a w 21. minucie Danyla Ihnatenkę z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze FK Lviv nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Lipe Veloso.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Marthę, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Lviv.

W 54. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marthã z FK Lviv i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 36. minucie. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Oleksandr Zubkov.

Trener llczywiec wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andriego Boryachuka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Danylo Sikan. Posunięcie trenera było słuszne. Andriego Boryachuka strzelił dającego prowadzenie gola w 70. minucie spotkania. W następstwie utraty gola trener FK Lviv postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Pedro Vitora i na pole gry wprowadził napastnika José Vitora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 64. minucie za Rafaela wszedł Vladyslav Pryymak.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie llczywiec doszło do zmiany. Vladyslav Vakula wszedł za Igora Kyryukhantseva.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę llczywiec przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 w 70. minucie zdobył Andriy Boryachuk. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Oleksandr Zubkov.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie FK Lviv doszło do zmiany. Vicente wszedł za Brunona Duartego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników llczywiec w 77. minucie spotkania, gdy Oleksandr Zubkov strzelił trzeciego gola.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 80. minucie wynik ustalił Vladyslav Pryymak. Asystę przy bramce zaliczył Alvaro.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie llczywiec doszło do zmiany. Illia Putria wszedł za Vyacheslava Churka. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Yevgenowi Galchukowi z jedenastki gości. Była to 90. minuta spotkania. Zespołowi FK Lviv zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki llczywiec.

Serhii Yavorskyi
59′ Pedro Vitor Ferreira da Silva
Vyacheslav Churko88′
36′ 54′ Marthã Fernando Gonçalves Pimenta
Walerij Fedorczuk
64′ Rafael Sabino dos Santos
Serhii Gorbunov
 22′ Luiz Felipe Veloso Santos
Danylo Ignatenko21′
75′ Bruno Duarte da Silva
Oleksandr Zubkov  55′ (k.), 77′
15′ Alvaro Luis Tavares Vieira
Danylo Sikan59′
Bohdan Sarnavskyi
Yevhen Grytsenko
75′ Vicente de Paula Mercedes
Oleksii Bykov
Dmytro Fateev
Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
64′  80′ Vladyslav Pryymak
Andrii Korobenko
Sergey Voronin
Illia Putrya88′
Rojerio Alves dos Santos
Andrii Boryachuk59′  70′
59′ José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos
Vladyslav Vakula67′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.