1. kolejka Premier League: FC Olimpik Donetsk - FK Desna Chernihiv 0-2 (0-1)

6 kwietnia na Stadionie Dynamo im. Valery Lobanovsky w Kijowie odbyło się spotkanie 1. kolejki ukraińskiej Premier League pomiędzy drużynami Olimpika Donetsk i Desnej. Mecz zakończył się zwycięstwem Desnej 2-0. Starcie obejrzało 1 470 widzów.

1. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-06 13:00 | Stadion: Stadion Dynamo im. Valery Lobanovsky | Widzów: 1470 | Arbiter: K. Trukhanov
FC Olimpik Donetsk
FK Desna Chernihiv
0
2
D. Favorov 20'
S. Starenkyi 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Olimpika Donetsk wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niedługo po rozpoczęciu meczu Denis Favorov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Desnej , strzelając gola w 20. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Sergiy Starenkyi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Matar Dieye z Olimpika Donetsk. Była to 26. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Desnej.

Drugą połowę zespół Olimpika Donetsk rozpoczął w zmienionym składzie, za Sergiego Politylę wszedł Andrii Kravchuk. Kibice Olimpika Donetsk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maksyma Degtyareva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Matar Dieye.

W 54. minucie kartkę obejrzał Artem Favorov z jedenastki gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Desnej, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Sergiy Starenkyi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Egor Kartushov.

W 71. minucie Rinar Valeev został zmieniony przez Ivana Sondeya. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Desnej doszło do zmiany. Mykhaylo Sergiychuk wszedł za Oleksandra Filippova. Chwilę później trener Desnej postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sergiego Starenkyiego wszedł Sergiy Lyulka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Desnej utrzymać prowadzenie.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dmytra Grishkę z Olimpika Donetsk, a w 89. minucie Denisa Favorova z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w zespole Desnej doszło do zmiany. Temur Partsvania wszedł za Andrija Bohdanowa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Yevhen Past
87′ Dmytro Grishko
Ehor Kartushov
46′ Serhii Politylo
Vladyslav Ogirya
71′ Rinar Valeev
Serhii Starenkyi  70′ 85′
26′ 52′ Matar Dieye
Oleksandr Volkov
46′ Andrii Kravchuk
Denys Bezborodko
71′ Ivan Sondey
Dmytro Khlyobas
52′ Maksym Degtyarev
Mykhaylo Sergiychuk81′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.