1. kolejka Premier League: Czernomorec Odessa - Arsenal Kijów 1-3 (0-3)

W pojedynku 1. kolejki ukraińskiej Premier League, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Czernomorec przegrała z Arsenalem 1-3 (0-3). Mecz na Stadionie Chornomorets w Odessie obejrzało 4 251 widzów.

1. kolejka Ukraina - Premier League
2019-04-06 16:00 | Stadion: Stadion Chornomorets | Widzów: 4251 | Arbiter: Y. Ivanov
P. Orikhovskyi 37'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć drużyna Arsenalu wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Arsenalu otworzyli wynik. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Gaëtan Kouakou. W zdobyciu bramki pomógł Roman Pidkivka.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Evgenowi Morozence, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenalu w 26. minucie spotkania, gdy Sergiy Vakulenko zdobył z karnego drugą bramkę. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 32. minucie kartkę obejrzał Vasiliy Pavlov z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później Pavlo Orikhovskyi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arsenalu, strzelając kolejnego gola w 37. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Gaëtan Kouakou.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Dmytro Ryzhuk, piłkarz Czernomorec.

Na drugą połowę zespół Czernomorec wyszedł w zmienionym składzie, za Vasiliego Pavlova wszedł Artem Chorny. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Arsenal: Arturowi Avagimianowi w 47. i Wiaczesławowi Tankowskiemu w 54. minucie.

W 56. minucie Artur Avagimian został zastąpiony przez Geghama Kadimjana.

Zawodnicy Czernomorec odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie gola pocieszenia strzelił Artem Chorny. Bramka padła po podaniu Wołodymyra Tanczyka.

W 63. minucie Mykhailo Mudryk został zmieniony przez Jabę Lipartię, a za Gaëtana Kouakou wszedł na boisko Oleksandr Kovpak, co miało wzmocnić drużynę Arsenalu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Árniego Vilhjálmssona na Dmytra Semeniva. Między 76. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Arsenalu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Serhii Vakulenko  26′ (k.)
45′ Dmytro Ryzhuk
Maksym Zhychykov87′
87′ Ruslan Babenko
Artur Avagimian47′ 56′
Vitalii Goshkoderya
Andrii Dombrovskyi
23′ Evgen Morozenko
Mykhailo Mudryk63′
Wołodymyr Tanczyk
Pavlo Orikhovskyi  37′
32′ 46′ Vasiliy Pavlov
Wiaczesław Tankowski54′
72′ Árni Vilhjálmsson
Jaba Lipartia63′
46′  62′ Artem Chornyi
Gegham Kadimjan56′ 76′
Vladyslav Khamelyuk
Oleksandr Kovpak79′
72′ Dmytro Semeniv
Denys Yanakov

Zespół Czernomorec zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast jedenastka Arsenalu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.