Liga turecka - 9. kolejka Süper Lig: Yeni Malatya - Kayseri Spor 4-0 (1-0)

27 października na Yei Malatya Stadyumu odbył się mecz 9. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Yeni Malatya i Kayseri Spor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yeni Malatya 4-0.

B. Rienstra 90' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Yeni Malatya wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Moryké Fofanie z Yeni Malatya.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Mitchell Donald wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yeni Malatya, zdobywając bramkę w 14. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Afriyie Acquah.

W 40. minucie kartką został ukarany Hasan Acar, zawodnik Kayseri Spor. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Yeni Malatya.

W 58. minucie za Bilala Başacıkoğlu wszedł Ziya Alkurt. Po chwili trener Yeni Malatya postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Moryké Fofanę. Na boisko wszedł Thievy Bifouma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kayseri Spor: Pedro Henriquemu w 68. i Benowi Rienstrze w 77. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Yeni Malatya doszło do zmiany. Gokhan Tore wszedł za Guilherme.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yeni Malatya w 77. minucie spotkania, gdy Adis Jahović zdobył z karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 83. minucie Mitchell Donald został zmieniony przez Murata Yıldırıma, co miało wzmocnić drużynę Yeni Malatya. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Şamila Çinaza na Paula-Georges'a Ntepa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Thievy Bifouma. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Afriyie Acquah.

W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kayseri Spor Ben Rienstra. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Şamil Çinaz85′
 14′ 83′ Mitchell Glenn Donald
Pedro Henrique Konzen Medina da Silva68′
74′ Costa Marques Guilherme
Bernard Mensah
Robin Yalçın
Ben Rienstra 90′ (samob.) 77′
 77′ (k.) Adis Jahović
Umut Bulut
9′ 64′ Moryké Fofana
Atila Turan
74′ Gokhan Tore
Aksel Aktaş
83′ Murat Yıldırım
Ziya Alkurt58′
64′  86′ Thievy Guivane Bifouma Koulossa
Nurettin Korkmaz
Eren Tozlu
Paul-Georges Ntep de Madiba85′

Jedenastka Yeni Malatya zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Kayseri Spor.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Yeni Malatya, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna Yeni Malatya w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.