Liga turecka - 9. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor - Kasimpaşa Spor 1-4 (1-1)

27 października na Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu w Izmir odbyło się starcie 9. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Göztepe Spor i Kasimpaşy Spor. Mecz zakończył się zwycięstwem Kasimpaşy Spor 4-1.

Y. Erdoğan 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Kasimpaşy Spor wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie André Biyogo został zastąpiony przez Wallace'a.

W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alpaslana Öztürka z Göztepe Spor, a w 24. minucie Ricarda Quaresmę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kasimpaşy Spor w 27. minucie spotkania, gdy Haris Hajradinović zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Bengali-Fodé Koita.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Loretowi Sadiku z Kasimpaşy Spor.

Piłkarze Göztepe Spor nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Berkan Emir.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Betowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kasimpaşy Spor w 51. minucie spotkania, gdy Ricardo Quaresma zdobył z karnego drugą bramkę. W 59. minucie w zespole Göztepe Spor doszło do zmiany. Deniz Kadah wszedł za Sonera Aydogdu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Göztepe Spor: Halilowi Akbunarowi w 63. i Berkanowi Emirowi w 67. minucie. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w drużynie Göztepe Spor za Halila Akbunara wszedł Yasin Oeztekin, a w zespole Kasimpaşy Spor Bengali-Fodé Koita zmienił Yusufa Erdogana.

Drużyna Göztepe Spor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Mustafa Pektemek. Sytuację bramkową stworzył Haris Hajradinović.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Haris Hajradinović, zawodnik Kasimpaşy Spor.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Yusuf Erdogan. Asystę przy bramce zaliczył İlhan Depe.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Jerome
50′ Antonio Beto
Fatih Öztürk
Cristian Chagas Tarouco
Syam Ben Youssef
 45′ 67′ Berkan Emir
Strahił Popow
Lamine Gassama
Karim Hafez Ramadan
63′ 74′ Halil Akbunar
Veysel Sarı
59′ Soner Aydogdu
Haris Hajradinović  27′ 85′
15′ André Biyogo Poko
Aytaç Kara
Serdar Gürler
Ricardo Quaresma  51′ (k.) 24′ 88′
Jose Marcio Da Costa Mossoró
Loret Sadiku37′ 80′
16′ Alpaslan Öztürk
Özgür Çek
15′ Wallace Reis da Silva
Yusuf Erdogan74′  90′
74′ Yasin Oeztekin
Tobias Heintz
59′ Deniz Kadah
Abdul Rahman Khalili80′
Ege Özkayımoğlu
Azad Toptik

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Kasimpaşy Spor otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.