Liga turecka - 9. kolejka Süper Lig: Gençlerbirligi - Denizlispor 0-2 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 27 października, drużyna Gençlerbirligi przegrała z Denizlisporem 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Eryaman Stadyumu w Ankarze. Jedną z bramek zdobył Radosław Murawski.

R. Murawski 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań zespół Gençlerbirligi wygrał 22 razy i zanotował 21 porażek oraz 15 remisów.

Zespół Denizlisporu od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Denizlisporu w 34. minucie spotkania, gdy Olcay Sahan zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Zakarya Bergdich.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Denizlisporu.

W 59. minucie Floyd Ayité zastąpił Matsa Seuntjensa. Między 61. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Denizlisporu i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Gençlerbirligi postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Erdema Özgença i na pole gry wprowadził napastnika Nadira Ciftciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Modou Barrow został zmieniony przez Hadiego Sacko, co miało wzmocnić jedenastkę Denizlisporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Candeiasa na Rahmetullaha Berişbeka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Denizlisporu w 90. minucie spotkania, gdy Radosław Murawski zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Zakarya Bergdich
74′ Erdem Özgenç
Radosław Murawski  90′ (k.)
84′ Daniel João Santos Candeias
Olcay Sahan  34′
59′ Floyd Ayité
Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla62′
61′ Giovanni Sio
Marc Kibong Mbamba
84′ Rahmetullah Berişbek
Recep Niyaz
Abdoulaye Sadio Diallo
Isaac Sackey73′
Soner Dikmen
Sedat Şahintürk
59′ Mats Seuntjens
Mehmet Akyüz62′
74′ Nadir Ciftci
Burak Çalık
Sefa Yilmaz
Hadi Sacko79′

Przewaga jedenastki Gençlerbirligi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Denizlisporu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy Gençlerbirligi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.