Liga turecka - 9. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Galatasaray Stambuł 1-0 (0-0)

W spotkaniu 9. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 27 października, zespół Besiktasu wygrał z Galatasaray 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Vodafony Park w Stambule.

U. Nayir 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 270 pojedynków drużyna Galatasaray wygrała 101 razy i zanotowała 87 porażek oraz 82 remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 54. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Galatasaray. W 64. minucie Jeremain Lens został zmieniony przez Adema Ljajicia.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Galatasaray doszło do zmiany. Emre Mor wszedł za Younèsa Belhandę.

Jedyną bramkę meczu dla Besiktasu zdobył Mehmet Nayir w 69. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Caner Erkin.

W 77. minucie kartką został ukarany Caner Erkin, piłkarz Besiktasu. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Galatasaray doszło do zmiany. Jean Seri wszedł za Maria Leminę. W tej samej minucie trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adem Büyük, a murawę opuścił Sofiane Feghouli.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Necipowi Uysalowi z Besiktasu.

Marcos do Nascimento Teixeira59′
77′ Caner Erkin
Mariano Ferreira Filho63′
86′ Gokhan Gonul
Mario Lemina78′
64′ Jeremain Lens
Steven N'Zonzi
 69′ 82′ Mehmet Umut Nayir
Ahmet Yilmaz Calik
64′ Adem Ljajić
Jimmy Durmaz
86′ 89′ Necip Uysal
Selçuk Inan
Kartal Kayra Yılmaz
Emre Mor68′
Tyler Boyd
Jean Michaël Seri78′
82′ Güven Yalçın
Adem Büyük78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Besiktasu dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.