Liga turecka - 8. kolejka Süper Lig: Kayseri Spor - Kasimpaşa Spor 1-1 (0-1)

20 października na Kadir Has Şehir Stadı odbył się pojedynek 8. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kayseri Spor i Kasimpaşy Spor. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Thiam 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Kayseri Spor wygrał aż 10 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Kasimpaşy Spor nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Mame Thiam.

W 19. minucie Levent Gülen został zastąpiony przez Bilala Başacıkoğlu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Bernard Mensah z Kayseri Spor. Była to 23. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kasimpaşy Spor.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kayseri Spor: Hasanowi Acarowi w 46. i Pedro Henriquemu w 55. minucie.

Jedenastka Kayseri Spor otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie Pedro Henrique wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Bilal Başacıkoğlu.

Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Kasimpaşy Spor: Haris Hajradinović, Mame Thiam, Mustafa Pektemek, na ich miejsce weszli: Loret Sadiku, Bengali-Fodé Koita, İlhan Depe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zii Alkurta, Pedro Henriquego zajęli: Paul-Georges Ntep, Aksel Aktaş. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Kasimpaşy Spor i dwie drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Fatih Öztürk
19′ Levent Gülen
Syam Ben Youssef
74′ Hugo Miguel Lopes
Strahił Popow
Benoît Guy Jean Poulain
Veysel Sarı90′
Atila Turan
Olivier Veigneau
46′ Hasan Hüseyin Acar
Haris Hajradinović66′
81′ Ziya Alkurt
Aytaç Kara90′
 56′ 55′ 90′ Pedro Henrique Konzen Medina da Silva
Abdul Rahman Khalili
23′ Bernard Mensah
Ricardo Quaresma
Ben Rienstra
Mustafa Pektemek83′
84′ Umut Bulut
Uğurcan Yazğılı
90′ Aksel Aktaş
İlhan Depe83′
Şamil Çinaz
Yusuf Erdogan
Nurettin Korkmaz
Tobias Heintz
81′ Paul-Georges Ntep de Madiba
Loret Sadiku66′ 80′
19′ Bilal Başacıkoğlu
Bengali-Fodé Koita73′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.