Liga turecka - 8. kolejka Süper Lig: Denizlispor Kulübü - Fenerbahce Stambuł 1-2 (0-1)

W pojedynku 8. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 20 października, drużyna Denizlisporu przegrała z Fenerbahce 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Denizli Atatürk Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

V. Muriqi 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Fenerbahce wygrał 34 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Isaacowi Sackeyowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fenerbahce w 39. minucie spotkania, gdy Tolga Ciğerci strzelił pierwszego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Ismail Aissati z Denizlisporu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fenerbahce.

Na drugą połowę jedenastka Denizlisporu wyszła w zmienionym składzie, za Hadiego Sacko wszedł Olcay Sahan.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vedat Muriqi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fenerbahce, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Emre Beloezoglu.

Chwilę później trener Fenerbahce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Emre Beloezoglu. Na boisko wszedł Deniz Türüç, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Isaac Sackey został zmieniony przez Mehmeta Akyüza.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Oscar Estupiñán. Przy zdobyciu bramki asystował Ismail Aissati.

W 84. minucie Tolga Ciğerci został zmieniony przez Jaílsona, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku za Garry'ego Rodriguesa wszedł na boisko Alper Potuk, co miało wzmocnić drużynę Fenerbahce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Modou Barrowa na Sedata Şahintürka. Zespołowi Denizlisporu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fenerbahce.

Hasan Ali Kaldırım
45′ Ismail Aissati
Emre Beloezoglu64′
Radosław Murawski
Tolga Ciğerci  39′ 84′
8′ 69′ Isaac Sackey
. Luiz Gustavo
 73′ Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Garry Mendes Rodrigues90′
84′ Modou Barrow
Ozan Tufan
46′ Hadi Sacko
Victor Moses
46′ Olcay Sahan
Alper Potuk90′
84′ Sedat Şahintürk
Deniz Türüç64′
69′ Mehmet Akyüz
Miha Zajc
Burak Çalık
Mevlut Erdinc

Sędzia nie ukarał piłkarzy Fenerbahce żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.