Liga turecka - 8. kolejka Süper Lig: Atiker Konyaspor - Yeni Malatya 0-2 (0-1)

W starciu 8. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 21 października, zespół Atikeru Konyaspor przegrał z Yeni Malatya 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu.

8. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-10-21 19:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: M. Ogretmenoglu
Konyaspor Kulübü
Yeni Malatya Spor Kulübü
0
2
Guilherme 4'
R. Yalçın 52'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Atikeru Konyaspor. W pierwszej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Serkan Kırıntılı osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Atikeru Konyaspor jak grom z jasnego nieba, trener w trzeciej minucie ściągnął z boiska obrońcy Alpera Uludağa, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Mahmut Taşkıran.

Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Guilherme wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yeni Malatya , strzelając gola w czwartej minucie meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mustafę Akbaşa z Yeni Malatya, a w 24. minucie Marka Jevtovicia z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Yeni Malatya.

Drużyna Atikeru Konyaspor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie wynik na 0-2 podwyższył Robin Yalçın.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Issam Chebake z Yeni Malatya. Była to 65. minuta pojedynku. W 68. minucie Levan Shengelia zastąpił Erdona Daciego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Fofana
1′ Serkan Kırıntılı
Issam Chebake65′
3′ Alper Uludağ
Teenage Lingani Hadebe
Ömer Ali Şahiner
Afriyie Acquah
Farouk Miya
Mitchell Glenn Donald87′
24′ Marko Jevtović
Costa Marques Guilherme  4′ 75′
87′ Jens Jønsson
Robin Yalçın  52′
Deni Milošević
Adis Jahović
68′ Levan Shengelia
Moryké Fofana69′
3′ Mahmut Ertuğrul Taşkıran
Ahmed Ildız87′
87′ Amir Hadžiahmetović
Gokhan Tore69′
Mücahit Can Akçay
Murat Yıldırım
Rijad Bajić
Thievy Guivane Bifouma Koulossa75′
68′ Erdon Daci
Eren Tozlu

Drużyna Yeni Malatya zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.