Liga turecka - 8. kolejka Süper Lig: Alanyaspor - Çaykur 5-2 (2-0)

20 października na Bahçeşehir Okulları Stadyumu odbyło się spotkanie 8. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Alanyasporu i Çaykur. Mecz zakończył się zwycięstwem Alanyasporu 5-2.

Rick Boldrin 66',73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Çaykur wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Ceyhun Gülselam wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alanyasporu , strzelając gola w 16. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Anastasios Bakasetas.

Jedenastka Çaykur ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Papiss Cissé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Juniora Fernandesa.

Jedyną kartkę w meczu dostał Samu z Çaykur. Była to 33. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Çaykur rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dimitrisa Chatziisaiasa wszedł Aminu Umar.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alanyasporu w 51. minucie spotkania, gdy Anastasios Bakasetas strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Onur Bulut.

W 57. minucie za Yana Sassego wszedł Barış Alıcı. W 66. minucie pierwszego gola dla jedenastki gości strzelił z rzutu karnego Rick Boldrin.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Junior Fernandes. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Onur Bulut.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 73. minucie Rick Boldrin ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-2.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Papiss Cissé z Alanyasporu. Ponownie asystę zanotował Junior Fernandes.

Chwilę później trener Alanyasporu postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Anastasiosa Bakasetasa. Na boisko wszedł Djalma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Samu został zmieniony przez Oğuza Güçtekina, co miało wzmocnić drużynę Çaykur. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Efecana Karacę na Musę Çağırana oraz Papissa Cisségo na Yacine Bammou. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-2.

Orhan Ovacıklı
 16′ Ceyhun Gülselam
Montassar Talbi
83′ Efecan Karaca
Fernando Henrique Boldrin  66′ (k.), 73′
Emmanouil Siopis
Yan Medeiros Sasse57′
 29′, 75′ 88′ Papiss Demba Cissé
Ismael Diomande
 51′ 76′ Anastasios Bakasetas
Abdullah Durak
 70′ Junior Fernandes
Atakan Akkaynak
83′ Musa Çağıran
Barış Alıcı57′
Umut Güneş
Nill De Pauw
76′ Djalma Braume Manuel Abel Campos
Oğuz Kağan Güçtekin79′
88′ Yacine Bammou
Amedej Vetrih
Veysel Karani Ünal
Aminu Umar46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Alanyasporu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.