Liga turecka - 34. kolejka Süper Lig: Yeni Malatya - Bursaspor 1-2 (0-2)

26 maja odbyło się starcie 34. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Yeni Malatya i Bursasporu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bursasporu 2-1.

U. Nayir 20'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Bursasporu otworzyli wynik. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Yusuf Erdogan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bursasporu w 20. minucie spotkania, gdy Mehmet Nayir zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Aytaç Kara.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tunaya Toruna, piłkarza Bursasporu. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mustafa Akbaş osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Yeni Malatya wyszedł w zmienionym składzie, za Michaëla Pereirę, Ahmeda Ildıza weszli Barış Alıcı, Guilherme.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Aboubakar Kamara.

W 66. minucie Tunay Torun został zmieniony przez Buraka Kapacaka. Między 69. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Yeni Malatya i dwie drużynie przeciwnej. W 86. minucie arbiter wyrzucił z boiska Diafrę Sakhę z Bursasporu.

Chwilę później trener Yeni Malatya postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Rahman Çağıran, a murawę opuścił Issam Chebake. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Bülent Cevahir z drużyny gospodarzy. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arturo Mina z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 69. minucie.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Muratowi Yıldırımowi, zawodnikowi gospodarzy. Zespołowi Yeni Malatya zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Bursasporu.

Okan Kocuk
35′ Mustafa Akbaş
Onur Atasayar
90′ Bülent Cevahir
Cengiz Umut Meraş
78′ Issam Chebake
Santiago Vergini
69′ 90′ Arturo Rafael Mina Meza
Henri Saivet
90′ Murat Yıldırım
Furkan Soyalp
Eren Tozlu
Tunay Torun35′
 61′ 82′ Aboubakar Kamara
Kubilay Kanatsızkuş
76′ Costa Marques Guilherme
Diafra Sakho86′
Issiar Dia

Zespół Bursasporu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał sześć żółtych kartek i dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Bursasporu wręczył trzy żółte oraz jedną czerwoną.