Liga turecka - 34. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Antalyaspor Kulübü 3-1 (1-1)

26 maja w Stambule odbyło się starcie 34. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Antalyasporu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fenerbahce 3-1.

34. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-05-26 18:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: H. Ozkahya
M. Erdinc 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka Fenerbahce wygrała aż 33 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Fenerbahce otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Miha Zajc. Przy strzeleniu gola pomógł Mauricio Isla.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Doğukan Sinik z Antalyasporu. Była to 29. minuta meczu.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Mevlut Erdinc. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Amilton.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Fenerbahce wyszedł w zmienionym składzie, za Hasana Kaldırıma wszedł Ismail Koybasi. Między 50. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Antalyasporu i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Miha Zajc zastąpił Mehmeta Topala.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Fenerbahce przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Eljif Elmas dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Nabila Dirara.

W 74. minucie w zespole Antalyasporu doszło do zmiany. Hakan Özmert wszedł za Bahadıra Öztürka. Kibice Antalyasporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana Drole'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Mevlut Erdinc. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Antalyasporu doszło do zmiany. Souleymane Doukara wszedł za Amiltona.

Chwilę później trener Fenerbahce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Nabila Dirara. Na boisko wszedł Oğuz Güçtekin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Victor Moses.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Nazım Sangaré
 13′ Miha Zajc
Harun Alpsoy
 90′ Victor Moses
Serdar Özkan
Mehmet Ekici
Doğukan Sinik29′
 69′ Eljif Elmas
Mevlut Erdinc  33′
50′ Jaílson Marques Siqueira