Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Trabzonspor Kulübü - Konyaspor Kulübü 3-4 (1-1)

W spotkaniu 33. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 19 lipca, jedenastka Trabzonsporu przegrała z Atikerem Konyaspor 3-4 (1-1). Mecz odbył się na Medical Park Stadyumu.

Thuram 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół Trabzonsporu wygrał 25 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Trabzonsporu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Alexander Soerloth dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 zdobyte bramki. Sytuację bramkową stworzył Caleb Ekuban.

W 25. minucie kartkę otrzymał Caleb Ekuban z jedenastki gospodarzy. Trener Atikeru Konyaspor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Levana Shengelię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marko Jevtović. Posunięcie trenera było słuszne. Levana Shengelię zdobył kontaktową bramkę w 81. minucie spotkania.

Zawodnicy Atikeru Konyaspor otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Rijad Bajić. Przy zdobyciu bramki pomagał Ömer Şahiner.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Trabzonsporu wyszła w zmienionym składzie, za Anthony'ego Nwakaeme'a wszedł Guilherme.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alexander Soerloth z Trabzonsporu.

Drużyna Atikeru Konyaspor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik na 3-1 podwyższył Filip Novak. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Guilherme.

W 74. minucie Rijad Bajić został zmieniony przez Thurama. W tej samej minucie w zespole Atikeru Konyaspor doszło do zmiany. Ferhat Oztorun wszedł za Alpera Uludağa.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Levan Shengelia.

Chwilę później trener Trabzonsporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Doğan Erdoğan, a murawę opuścił Badou N'Diaye. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Manuel da Costa z Trabzonsporu. Była to 87. minuta meczu. W 88. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Nejc Skubic.

W 89. minucie w jedenastce Trabzonsporu doszło do zmiany. Yusuf Sarı wszedł za Abdulkadira Parmaka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Thuram. Asystę przy bramce zanotował Levan Shengelia.

W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Atikeru Konyaspor: Selim Ay, Erdon Daci, a na ich miejsce weszli Deni Milošević, Ömer Şahiner. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-4.

Uğur Demirok
87′ Manuel Marouan da Costa Trinidade
Nejc Skubic  88′ (k.)
 61′ Filip Novak
Alper Uludağ74′
Abdülkadir Ömür
Amir Hadžiahmetović
83′ Papa Alioune N'Diaye
Marko Jevtović39′
89′ Abdulkadir Parmak
Jens Jønsson
 12′, 56′ (k.) Alexander Soerloth
Deni Milošević90′
46′ Anthony Nuatuzor Nwakaeme
Ömer Ali Şahiner90′
25′ Caleb Ekuban
Ali Karakaya
83′ Doğan Erdoğan
Şener Kaya
46′ Costa Marques Guilherme
Levan Shengelia39′  81′
Koray Kılınç
Rogerio Conceicao do Rosario74′  90′
89′ Yusuf Sarı
Erdon Daci90′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Trabzonsporu pokazał dwie żółte.

Zespół Trabzonsporu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.