Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Atiker Konyaspor 1-1 (0-1)

17 maja w Stambule odbyło się spotkanie 33. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kasimpaşy Spor i Atikeru Konyaspor. Mecz zakończył się remisem 1-1.

33. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-05-17 19:30 | Stadion: Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu | Arbiter: K. Gencerler
Kasımpaşa Spor Kulübü
Konyaspor Kulübü
1
1
S. Ben Youssef 56'
Ö. Şahiner 25'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Atikeru Konyaspor wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Ferhatowi Oztorunowi z drużyny gości. Była to 20. minuta pojedynku.

Tymczasem to zawodnicy Atikeru Konyaspor otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Ömer Şahiner. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atikeru Konyaspor.

Na drugą połowę jedenastka Kasimpaşy Spor wyszła w zmienionym składzie, za Stipe'a Pericę wszedł Olivier Veigneau.

Zawodnicy Kasimpaşy Spor otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie wynik ustalił Syam Ben Youssef. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Haris Hajradinović.

Po chwili trener Atikeru Konyaspor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Amir Hadžiahmetović, a murawę opuścił Moryké Fofana. W tej samej minucie Mustapha Yatabaré został zmieniony przez Adisa Jahovicia. A kibice Kasimpaşy Spor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tobiasa Heintza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić İlhan Depe.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Syamowi Ben Youssefowi z Kasimpaşy Spor. W tej samej minucie Ömer Şahiner został zmieniony przez Christophera Hurtadę, co miało wzmocnić zespół Atikeru Konyaspor. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harisa Hajradinovicia na Josué Sá w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mahmut Ertuğrul Taşkıran
 56′ 77′ Syam Ben Youssef