Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Galatasaray - Göztepe Spor 3-1 (0-0)

W spotkaniu 33. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 18 lipca, zespół Galatasaray wygrał z Göztepe Spor 3-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Türk Telekom Stadyumu w Stambule.

S. Napoleoni 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 64 razy. Jedenastka Galatasaray wygrała aż 36 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 13.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 30. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Betowi z Göztepe Spor. Była to 49. minuta starcia. W 50. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Younès Belhanda nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Galatasaray.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 60. minucie spotkania, gdy Marcelo Saracchi zdobył pierwszą bramkę. W 62. minucie André Biyogo został zastąpiony przez Castro.

Niedługo później trener Göztepe Spor postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Marcia Mossora. Na boisko wszedł Kerem Kesgin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Stefano Napoleoni. Bramka padła po podaniu Murata Palulego.

Niedługo po stracie gola jedenastka Galatasaray ponownie trafiła do bramki rywala. W 81. minucie Emre Akbaba dał prowadzenie swojej drużynie.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Göztepe Spor doszło do zmiany. Celso Borges wszedł za Alpaslana Öztürka. Chwilę później trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Taylan Antalyalı, a murawę opuścił Sofiane Feghouli.

Jedenastka Göztepe Spor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej siódmej minucie pojedynku wynik ustalił Yunus Akgün. Asystę zanotował Taylan Antalyalı.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Antonio Beto49′
89′ Ömer Bayram
Berkan Emir
30′ Marcos do Nascimento Teixeira
Atınç Nukan45′
90′ Mariano Ferreira Filho
Murat Paluli
 60′ Marcelo Josemir Saracchi Pintos
Halil Akbunar
 81′ 90′ Emre Akbaba
Soner Aydogdu
50′ (k.) Younès Belhanda
André Biyogo Poko62′
35′ Ryan Donk
Jose Marcio Da Costa Mossoró76′
89′ Sofiane Feghouli
Alpaslan Öztürk85′
Jean Michaël Seri
Zlatko Tripić
90′ Adem Büyük
Stefano Napoleoni  77′
Berk Balaban
Eren Bilen
Emin Bayram
Cristian Chagas Tarouco
90′ Ahmet Yilmaz Calik
Lamine Gassama
90′ Martin Linnes
Wallace Reis da Silva
Şener Ozbayrakli
Celso Borges Mora85′
89′ Taylan Antalyalı
André Castro62′
89′ Jimmy Durmaz
Yalçın Kayan
Selçuk Inan
Kerem Atakan Kesgin76′
90′  90′ Yunus Akgün
Metin Yıldırım
Jesse Tamunobaraboye Sekidika
Ege Özkayımoğlu

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Galatasaray w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.