Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Erzurum - Fenerbahce 0-1 (0-0)

20 maja odbył się mecz 33. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Erzurum i Fenerbahce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fenerbahce 1-0.

V. Moses 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką İbrahima Akdağa z Erzurum, a w 18. minucie Mathieu Valbuenę z drużyny przeciwnej.

W 25. minucie za Mathieu Valbuenę wszedł Victor Moses. W 43. minucie kartki dostał Hakan Arslan z Erzurum oraz Tolgay Arslan z jedenastki gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Ibrahimowi Szehiciowi, zawodnikowi Erzurum.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Victor Moses dla drużyny Fenerbahce. Bramka padła w tej samej minucie. W 65. minucie w zespole Erzurum doszło do zmiany. Siphiwe Tshabalala wszedł za İbrahima Akdağa.

W następstwie utraty bramki trener Erzurum postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Samuela Eduoka i na pole gry wprowadził napastnika Kristiana Fardala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fenerbahce: Martinowi Szkrtlowi w 69. i Serdarowi Azizowi w 71. minucie. W tej samej minucie trener Fenerbahce postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andre Ayew, a murawę opuścił Soldado.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Fenerbahce doszło do zmiany. Mehmet Ekici wszedł za Mihę Zajca. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Haruna Tekina z Fenerbahce, a w 88. minucie Tolgę Ünlü z drużyny przeciwnej.

Sunu
58′ Ibrahim Szehić
Harun Tekin87′
43′ Hakan Arslan
Martin Szkrtel69′
88′ Tolga Ünlü
Tolgay Ali Arslan43′
11′ İbrahim Akdağ
Andre Ayew

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Erzurum otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Fenerbahce wykorzystała wszystkie zmiany.