Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Fenerbahce Stambuł 2-0 (0-0)

19 lipca na Vodafone Park w Stambule odbyło się spotkanie 33. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Besiktasu i Fenerbahce. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Besiktasu 2-0.

G. Gonul 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 284 mecze zespół Besiktasu wygrał 103 razy i zanotował 101 porażek oraz 80 remisów.

Już w pierwszej połowie drużyna Fenerbahce została osłabiona. W 25. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Vedat Muriqi osłabiając tym samym zespół gości.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Besiktas: Jeremainowi Lensowi w 27. i Gokhanowi Gonulowi w 31. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Abdoulay Diaby, a murawę opuścił Kevin-Prince Boateng.

Bramkarz Fenerbahce wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Domagoj Vida. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tyler Boyd.

Trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Garry'ego Rodriguesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Emre Beloezoglu. W 68. minucie za Jeremaina Lensa wszedł Necip Uysal.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Besiktasu, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie wynik ustalił Gokhan Gonul. Przy zdobyciu bramki pomagał Caner Erkin.

W 72. minucie Ozan Tufan został zmieniony przez Jaílsona, a za Tolgę Ciğerciego wszedł na boisko Ömer Beyaz, co miało wzmocnić drużynę Fenerbahce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tylera Boyda na Güvena Yalçına. Między 81. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Fenerbahce i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Altay Bayındır
90′ Caner Erkin
Serdar Aziz
 70′ 31′ Gokhan Gonul
Simon Falette81′
Enzo Pablo Roco Roco
Hasan Ali Kaldırım
 63′ Domagoj Vida
Emre Beloezoglu67′
27′ 68′ Jeremain Lens
Ozan Tufan72′
85′ Tyler Boyd
Deniz Türüç86′
59′ Kevin-Prince Boateng
Ömer Faruk Beyaz89′
68′ Necip Uysal
Muhammed Gümüşkaya
Kartal Kayra Yılmaz
Jaílson Marques Siqueira72′ 90′
59′ Abdoulay Diaby
Garry Mendes Rodrigues67′
85′ Güven Yalçın
Miha Zajc

Allahyar Sayyadmanesh

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Besiktasu pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.