Liga turecka - 33. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Denizlispor Kulübü 1-0 (0-0)

W spotkaniu 33. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 19 lipca, drużyna Alanyasporu zwyciężyła z Denizlisporem 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Bahçeşehir Okulları Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

O. Bulut 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna Denizlisporu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Stevenowi Caulkerowi, zawodnikowi Alanyasporu. Kibice Denizlisporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Mbambę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Isaac Sackey.

Niedługo później trener Alanyasporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Junior Fernandes, a murawę opuścił Emircan Altıntaş. W 75. minucie Hugo Rodallega zastąpił Oscara Estupiñána. W 77. minucie Musa Çağıran został zmieniony przez Mustafę Pektemka, a za Efecana Karacę wszedł na boisko Onur Bulut, co miało wzmocnić drużynę Alanyasporu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Recepa Niyaza na Özgüra Çeka.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Oscar Estupiñán z Denizlisporu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później bramkę zdobył Onur Bulut. Sytuację bramkową stworzył Junior Fernandes.

Hüseyin Altıntaş
55′ Steven Caulker
Mustafa Yumlu
67′ Emircan Altıntaş
Ismail Aissati
77′ Musa Çağıran
Radosław Murawski
85′ Efecan Karaca
Marc Kibong Mbamba65′
85′  90′ Onur Bulut
Olcay Sahan
Umut Güneş
Sedat Şahintürk
67′ Junior Fernandes
Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla75′ 90′
77′ Mustafa Pektemek
Alihan Kalkan

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.