Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Kayseri Spor - Gaziantep 1-1 (0-0)

13 lipca na Kadir Has Şehir Stadı odbyło się starcie 32. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kayseri Spor i Gaziantepu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

A. Maxim 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Kayseri Spor wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Kayseri Spor rozpoczął w zmienionym składzie, za Envera Şahina wszedł Muris Mešanović. W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Zoranowi Kvrżiciowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gaziantepu w 62. minucie spotkania, gdy Alexandru Maxim zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Furkan Soyalp.

Niedługo później trener Gaziantepu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Bartłomiej Pawłowski, a murawę opuścił Kenan Özer. W tej samej minucie Furkan Soyalp zastąpił Guraya Vurala. W następstwie utraty bramki trener Kayseri Spor postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Pedro Henriquego i na pole gry wprowadził napastnika Maria Szituma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 73. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bernard Mensah osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Między 74. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Gaziantepu. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Gaziantepu doszło do zmiany. Andre Sousa wszedł za Jeffersona.

W 87. minucie arbiter wyrzucił z boiska Diego Ângela z Kayseri Spor. W samej końcówce pojedynku w zespole Gaziantepu doszło do zmiany. Muğdat Çelik wszedł za Muhammeta Demira. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Junior Maranhão, zawodnik Gaziantepu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Artem Krawiec wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kayseri Spor, strzelając gola w tej samej minucie spotkania. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W piątej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Miguel Lopes, Aksel Aktaş, Ben Rienstra, a na ich miejsce weszli Emre Taşdemir, Brice Dja, Zoran Kvrżić. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Günay Güvenç
87′ Diego Ângelo de Oliveira
Oğuz Ceylan
90′ Brice Dja Djédjé
Papiss Mison Djilobodji
Cristian Sapunaru
Jean-Armel Kana-Biyik
90′ Emre Taşdemir
Iraneuton Sousa Morais Junior90′
Hasan Hüseyin Acar
Alin Dorinel Tosca
71′ Pedro Henrique Konzen Medina da Silva
Kenan Özer70′
54′ 90′ Zoran Kvrżić
Alexandru Iulian Maxim  62′
73′ Bernard Mensah
Jefferson Nogueira Junior74′ 84′
46′ Enver Cenk Şahin
Furkan Soyalp70′
 90′ Artem Krawiec
Mehmet Erdem Uğurlu
90′ Hugo Miguel Lopes
Ulaş Zengin
90′ Aksel Aktaş
Kubilay Aktaş
90′ Ben Rienstra
Yussif Raman Chibsah
Emre Demir
Bartłomiej Pawłowski70′ 87′
46′ Muris Mešanović
Andre Sousa84′
71′ Mario Szitum
Guray Vural70′
Ömer Uzun
Muğdat Çelik89′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę i dwie czerwone zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Gaziantepu pokazał cztery żółte.

Drużyna Kayseri Spor w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.