Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Çaykur 2-0 (0-0)

W starciu 32. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 13 lipca, zespół Kasimpaşy Spor zwyciężył z Çaykur 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu w Stambule.

32. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-13 17:30 | Stadion: Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu | Arbiter: A. Kardeşler
Kasımpaşa Spor Kulübü
Çaykur Rize Spor Kulübü
2
0
H. Hajradinović 53'
A. Koç 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Çaykur wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Burak Albayrak z Çaykur. Była to 10. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Çaykur wyszła w zmienionym składzie, za Buraka Albayraka, Denisa Harmasza weszli Dario Melnjak, Tunay Torun. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Aytaçowi Karze z jedenastki gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Kasimpaşy Spor w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Haris Hajradinović.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Ismael Diomande, piłkarz Çaykur. W 66. minucie Oğuz Güçtekin został zmieniony przez Abdullaha Duraka. A kibice Kasimpaşy Spor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tarkana Serbesta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Gerard Bi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola.

Niedługo później trener Çaykur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Samu, a murawę opuścił Ismael Diomande. W 78. minucie w zespole Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Anıl Koç wszedł za Yusufa Erdogana.

Drużyna Çaykur ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Anıl Koç. Przy zdobyciu bramki asystował Tarkan Serbest.

W 84. minucie Aytaç Kara został zmieniony przez Ricarda Quaresmę, a za Harisa Hajradinovicia wszedł na boisko İlhan Depe, co miało wzmocnić zespół Kasimpaşy Spor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricka Boldrina na Atakana Akkaynaka. W 90. minucie karnego dla Kasimpaşa Spor nie wykorzystał Mame Thiam strzelając obok bramki. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Montassar Talbi
78′ Yusuf Erdogan
Fernando Henrique Boldrin88′
 53′ 84′ Haris Hajradinović
Ismael Diomande61′ 77′
47′ 84′ Aytaç Kara
Oğuz Kağan Güçtekin66′
68′ Gerard Bi Goua Gohou
Denis Harmasz46′
90′ (k.) Mame Baba Thiam
Dario Melnjak46′
84′ İlhan Depe
Atakan Akkaynak88′
Dogucan Haspolat
Abdullah Durak66′
78′  78′ Anıl Koç
Yan Medeiros Sasse
Dieumerci Ndongala
Tunay Torun46′
David Pavelka
Amedej Vetrih
84′ Ricardo Quaresma
Andrii Boryachuk
68′ Tarkan Serbest
Braian José Samudio Segovia77′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Çaykur w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.