Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Fenerbahce - Teleset Akhisar 2-1 (2-1)

11 maja w Stambule odbył się pojedynek 32. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Telesetu Akhisar. Mecz zakończył się zwycięstwem Fenerbahce 2-1.

32. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-05-11 18:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: A. Bitigen
Helder Barbosa 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć jedenastka Fenerbahce wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Mehmet Topal zastąpił Victora Mosesa.

Nagle to zawodnicy Fenerbahce otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Soldado. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fenerbahce w 30. minucie spotkania, gdy Nabil Dirar strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Mauricia Isli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Gurayowi Vuralowi z drużyny gości. Była to 39. minuta pojedynku. W 42. minucie karnego dla Fenerbahce nie wykorzystał Soldado. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił Helder Barbosa. Asystę przy bramce zaliczył Aykut Çeviker.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 67. minucie Aykut Çeviker został zmieniony przez Eraya Atasevena, a za Jeremy'ego Bokilę wszedł na boisko Sokol Cikalleshi, co miało wzmocnić drużynę Telesetu Akhisar. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eljifa Elmasa na Tolgaya Arslana. Między 75. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Fenerbahce i dwie drużynie przeciwnej.

Niedługo później trener Telesetu Akhisar postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Serginho, a murawę opuścił Zeki Yavru. A trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andre'a Ayewa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mathieu Valbuena. Jedenastce Telesetu Akhisar zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fenerbahce.

Fatih Öztürk
75′ Serdar Aziz
Aykut Çeviker
 30′ Nabil Dirar
Rajko Rotman
79′ Eljif Elmas
Abdulwahid Sissoko
80′ Jaílson Marques Siqueira
Guray Vural39′
Mehmet Topal
Jeremy Loteteka Bokila75′
Mathieu Valbuena
Jorge Leal Rodrigues Helder Barbosa  45′
 28′ 42′ (k.) Roberto Soldado