Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Sivasspor Kulübü 1-2 (1-2)

W spotkaniu 32. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 12 lipca, drużyna Fenerbahce przegrała z Sivassporem 1-2 (1-2). Mecz odbył się na Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule.

32. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-12 20:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: A. Bitigen
E. Kılınç 44'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki jedenastka Fenerbahce wygrała 20 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Ozan Tufan, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sivassporu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Arouna Kone strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hasana Kaldırıma z Fenerbahce, a w 16. minucie Emre Kılınça z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył Deniz Türüç. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simon Falette.

W 36. minucie Claudemir zastąpił Fatiha Aksoya.

Piłkarze Sivassporu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie wynik ustalił Emre Kılınç. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Mustapha Yatabaré.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emre Beloezoglu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ömer Beyaz. W 63. minucie Tolgay Arslan został zmieniony przez Garry'ego Rodriguesa, co miało wzmocnić jedenastkę Fenerbahce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mustaphę Yatabaré na Hakana Arslana.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ferdiego Kadıoğlu z Fenerbahce, a w 76. minucie Fatiha Aksoya z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Sivassporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Erdoğan Yeşilyurt, a murawę opuścił Mert Yandaş. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Mamadou Samassa z drużyny gości.

Mamadou Samassa90′
84′ Simon Falette
Aaron Appindangoye
13′ Hasan Ali Kaldırım
Uğur Çiftçi
63′ Tolgay Ali Arslan
Marcelo Augusto Ferreira Teixeira
62′ Ömer Faruk Beyaz
Caner Osmanpaşa
Nabil Dirar
Emre Kılınç  44′ 16′
69′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
Domingues de Souza Claudemir36′
. Luiz Gustavo
Isaac Cofie
7′ Ozan Tufan
Mert Hakan Yandaş81′
 27′ 88′ Deniz Türüç
Paul Papp
62′ Emre Beloezoglu
Hakan Arslan73′
84′ Tolga Ciğerci
Armin Đerlek
Jaílson Marques Siqueira
Yasin Oeztekin
63′ Garry Mendes Rodrigues
Erdoğan Yeşilyurt81′
Miha Zajc
Fernando Andrade dos Santos
88′ Allahyar Sayyadmanesh
Petar Szkuletić

Przewaga zespołu Fenerbahce w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Fenerbahce. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Sivassporu wykorzystała wszystkie zmiany.