Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Çaykur - Galatasaray 2-3 (1-1)

W starciu 32. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Çaykur przegrał z Galatasaray 2-3 (1-1).

M. Diagne 90',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół Galatasaray wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Galatasaray otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Sofiane Feghouli. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Henry Chukwuemeka.

W 37. minucie żółtą kartkę otrzymał Mohamed Aberhoune z Çaykur. W 38. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Mbaye Diagne nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Vedat Muriqi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółte kartki dostał Rick Boldrin, Azubuike Okechukwu z Çaykur oraz Ryan Donk z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Mykola Moroziuk, piłkarz Çaykur. W 62. minucie Ryan Donk został zastąpiony przez Emre Akbabę.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Samu osłabiając tym samym drużynę Çaykur. Trener Galatasaray postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Emre Akbabę i na pole gry wprowadził napastnika Muğdata Çelika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie Aminu Umar dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Kibice Çaykur nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abdullaha Duraka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rick Boldrin. W 83. minucie w drużynie Galatasaray doszło do zmiany. Sinan Gümüş wszedł za Badou N'Diayego. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Mbaye Diagne. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Minutę później sędzia pokazał żółtą kartkę Musie Çağıranowi, zawodnikowi gospodarzy. W siódmej minucie doliczonego czasu gry w zespole Çaykur doszło do zmiany. Marwane Saadane wszedł za Aminu Umara.

Prawie natychmiast Mbaye Diagne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Galatasaray, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Sofiane Feghoulego.

Cztery minuty później w drużynie Çaykur doszło do zmiany. Prejuce Nakoulma wszedł za Musę Çağırana. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Fernando Muslera
37′ Mohamed Aberhoune
Marcos do Nascimento Teixeira
Chidozie Collins Awaziem
Mariano Ferreira Filho
Dario Melnjak
Christian Luyindama Nekadio
55′ Mykola Moroziuk
Yuto Nagatomo
45′ Fernando Henrique Boldrin
Ryan Donk45′
90′ Musa Çağıran
Sofiane Feghouli  9′
45′ Azubuike Godson Okechukwu
Francisco Fernando
 45′ Vedat Muriqi
Papa Alioune N'Diaye
73′ Braian José Samudio Segovia
Mbaye Diagne  90′ (k.), 90′ 38′ (k.)
 76′ Aminu Umar