Liga turecka - 32. kolejka Süper Lig: Antalyaspor Kulübü - Alanyaspor Kulübü 1-0 (1-0)

W meczu 32. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 12 lipca, zespół Antalyasporu zwyciężył z Alanyasporem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Antalya Stadyumu.

A. Jahović 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Antalyasporu wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie za Saliha Uçana wszedł Emmanouil Siopis.

Jedyną bramkę meczu dla Antalyasporu zdobył Adis Jahović w 22. minucie. Asystę zaliczył Doğukan Sinik.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ceyhunowi Gülselamowi z Alanyasporu. Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Antalyasporu.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Papissa Cisségo z Alanyasporu, a w 56. minucie Erena Albayraka z drużyny przeciwnej. W 59. minucie w zespole Alanyasporu doszło do zmiany. Mustafa Pektemek wszedł za Juniora Fernandesa.

Niedługo później trener Antalyasporu postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bünyamina Balcı wszedł Chico, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Antalyasporu utrzymać prowadzenie. Chwilę później trener Alanyasporu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Ceyhuna Gülselama. Na boisko wszedł Emircan Altıntaş, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej połowie nie padły gole.

Jose Carlos Coentrao Marafona
56′ Eren Albayrak
Ceyhun Gülselam38′ 75′
70′ Bünyamin Balcı
Efecan Karaca
Yekta Kurtuluş
Salih Uçan21′
87′ Doğukan Sinik
Papiss Demba Cissé47′
 22′ 76′ Adis Jahović
Lokman Gör
87′ Salih Dursun
Kaan Kanak
70′ Luis Francisco Grando
Musa Çağıran
76′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Umut Güneş
Erman Herman Vardar
Emmanouil Siopis21′

Mustafa Pektemek59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.