Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Teleset Akhisar - Yeni Malatya 0-2 (0-0)

5 maja odbył się mecz 31. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Telesetu Akhisar i Yeni Malatya. Starcie zakończyło się zwycięstwem Yeni Malatya 2-0.

31. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-05-05 15:00 | Stadion: Spor Toto Akhisar Belediye Stadı | Arbiter: H. Gocek
Teleset Mobilya Akhisar Spor Kulübü
Yeni Malatya Spor Kulübü
0
2
Miguel Lopes 50' (samob.)
T. Bifouma 66'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mitchella Donalda z Yeni Malatya, a w 34. minucie Miguela Lopesa z drużyny przeciwnej.

Trener Yeni Malatya postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ahmed Ildız, a murawę opuścił Mitchell Donald.

W 50. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Telesetu Akhisar Miguel Lopes. W 54. minucie Fatih Öztürk został zastąpiony przez Milana Lukača.

W 61. minucie kartkę dostał Bilal Kısa z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Yeni Malatya, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Thievy Bifouma. Przy strzeleniu gola pomagał Danijel Aleksić.

Kibice Telesetu Akhisar nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeremy'ego Bokilę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zeki Yavru. W 79. minucie Thievy Bifouma został zmieniony przez Ömera Şişmanoğlu, a za Danijela Aleksicia wszedł na boisko Eren Tozlu, co miało wzmocnić zespół Yeni Malatya. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bilala Kısę na Serginha. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Yeni Malatya: Aboubakarowi Kamarze w 81. i Ademowi Büyükowi w 84. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Ertaç Özbir
50′ (samob.) 34′ Hugo Miguel Lopes
Arturo Rafael Mina Meza
61′ Bilal Kısa