Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Sivasspor - Yeni Malatya 0-1 (0-0)

8 lipca na Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu odbył się mecz 31. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Sivassporu i Yeni Malatya. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yeni Malatya 1-0.

31. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-08 17:30 | Stadion: Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu | Arbiter: Y. Kemal Ugurlu
Sivasspor Kulübü
Yeni Malatya Spor Kulübü
0
1
A. Acquah 68'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Yeni Malatya wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Sivassporu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mustaphę Yatabaré z Sivassporu, a w 29. minucie Teenage'a Hadebe'a z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Sivassporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arouna Kone, a murawę opuścił Fatih Aksoy. W 60. minucie za Erdoğana Yeşilyurta wszedł Fernando.

W 63. minucie w drużynie Yeni Malatya doszło do zmiany. Rémi Walter wszedł za Mitchella Donalda.

Jedynego gola meczu strzelił Afriyie Acquah dla jedenastki Yeni Malatya. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Rémi Walter.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Sivassporu doszło do zmiany. Petar Szkuletić wszedł za Uğura Çiftçiego. Chwilę później trener Yeni Malatya postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gokhana Tore'a wszedł Yiğithan Güveli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Yeni Malatya utrzymać prowadzenie. Między 83. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sivassporu: Mustapha Yatabaré, Isaac Cofie, na ich miejsce weszli: Yasin Oeztekin, Armin Đerlek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robina Yalçına, Murata Yıldırıma zajęli: Viðar Kjartansson, Moryké Fofana.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Yeni Malatya: Fabienowi Farnolle'owi w 85. minucie i Mustafie Akbaşowi w 10. minucie doliczonego czasu meczu.

Fabien Farnolle85′
46′ Fatih Aksoy
Issam Chebake
Aaron Appindangoye
Teenage Lingani Hadebe29′
76′ Uğur Çiftçi
Arturo Rafael Mina Meza
Marcelo Augusto Ferreira Teixeira
Karim Hafez Ramadan
Caner Osmanpaşa
Afriyie Acquah  68′
60′ Erdoğan Yeşilyurt
Mitchell Glenn Donald63′
Emre Kılınç
Gokhan Tore77′
83′ Isaac Cofie
Robin Yalçın90′
Mert Hakan Yandaş
Murat Yıldırım90′
26′ 83′ Mustapha Yatabaré
Erkan Kaş
83′ Armin Đerlek
Ahmed Ildız
83′ Yasin Oeztekin
Youssouf Ndayishimiye
60′ Fernando Andrade dos Santos
Rémi Walter63′
46′ Arouna Kone
Moryké Fofana90′
76′ Petar Szkuletić
Viðar Örn Kjartansson90′

Przewaga zespołu Sivassporu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sivassporu, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Yeni Malatya w drugiej połowie wymienił czterech graczy.