Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Istanbul B.B. - Denizlispor 2-0 (0-0)

W pojedynku 31. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 7 lipca, zespół Istanbul B.B. wygrał z Denizlisporem 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

31. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-07 20:00 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Arbiter: A. Bitigen
Istanbul Büyükşehir Belediyespor
Denizlispor Kulübü
2
0
E. Crivelli 65'
E. Visca 78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Denizlisporu wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Istanbul B.B. próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 29. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istanbul B.B. w 65. minucie spotkania, gdy Enzo Crivelli strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył İrfan Kahveci.

Na murawie, jak to często zdarzało się Denizlisporowi w tym sezonie, pojawił się Özgür Çek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Recepa Niyaza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 74. minucie Isaac Sackey został zmieniony przez Oscara Estupiñána.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istanbul B.B. w 78. minucie spotkania, gdy Edin Visca zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener Istanbul B.B. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Berkay Özcan, a murawę opuścił İrfan Kahveci. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mehmetowi Topalowi z Istanbul B.B. Była to 83. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Tolgahan Acar
29′ Gael Clichy
Zakarya Bergdich36′
Uilson de Souza Paula Júnior
Zeki Yavru
42′ Carlos dos Santos Rodrigues
Oğuz Yılmaz
Martin Szkrtel
Mustafa Yumlu
81′ Danijel Aleksić
Ismail Aissati
81′ İrfan Can Kahveci
Radosław Murawski
83′ 85′ Mehmet Topal
Recep Niyaz69′
 78′ (k.) 90′ Edin Visca
Isaac Sackey74′
Demba Ba
Hugo Rodallega Martínez
 65′ 80′ Enzo Crivelli
Muhammet Özkal
80′ Eljero Elia
Marc Kibong Mbamba
Gokhan Inler
Ogenyi Onazi
81′ Berkay Özcan
Olcay Sahan
81′ Mahmut Tekdemir
Sedat Şahintürk
Muhammet Arslantaş
Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla74′
90′ Fredrik Gulbrandsen
Alihan Kalkan
85′ Robson de Souza Robinho

Drużyna Istanbul B.B. była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Denizlisporu pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Denizlisporu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.